Przewodniczący rad z Małopolski poznali chrzanowski szpital i rozmowę o transplantologii

FOT. Powiat Chrzanów
W chrzanowskim starostwie spotkanie samorządowców szybko zamieniło się w przegląd spraw, które naprawdę ważą na codziennym życiu powiatu. Przewodniczący rad powiatów z Małopolski usłyszeli o mocnych stronach regionu, ale największe zainteresowanie wzbudził temat szpitala i jego najbliższych planów. W rozmowie pojawiła się też transplantologia – zwykle omawiana w wąskim gronie specjalistów, a jednak ważna dla całego systemu leczenia.
- W starostwie pokazano powiat z jego mocniejszej strony
- Szpital powiatowy wchodzi w etap ważnych zmian
- O transplantologii mówiono jako o sprawie wymagającej wiedzy i współpracy
W starostwie pokazano powiat z jego mocniejszej strony
W Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbył się Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego. Gospodarze wykorzystali to spotkanie, by pokazać powiat chrzanowski nie jako administracyjną nazwę na mapie, ale jako miejsce z wyraźnymi atutami i własnym tempem rozwoju.
Prezentację o regionie przedstawił starosta chrzanowski Bartłomiej Gębala. To on nakreślił uczestnikom obraz powiatu, w którym obok spraw samorządowych coraz większą rolę odgrywa jakość usług publicznych, przede wszystkim tych związanych ze zdrowiem i opieką nad mieszkańcami.
Szpital powiatowy wchodzi w etap ważnych zmian
Drugą część rozmowy zdominował Szpital Powiatowy w Chrzanowie. O jego działalności, bieżącej sytuacji i dalszych perspektywach mówiła Wioletta Rudol, zastępca dyrektora ds. infrastruktury i logistyki. Dla osób odpowiadających za powiatowe rady to ważny punkt programu, bo właśnie szpital najczytelniej pokazuje, gdzie region jest dziś mocny, a gdzie potrzebuje kolejnych inwestycji.
Najmocniej wybrzmiały dwa przedsięwzięcia. Przy placówce trwa budowa Zakładu Opieki Leczniczej, a równolegle przygotowywana jest rozbudowa psychiatrii. Z przekazanych informacji wynika, że pierwsza inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku, a druga w przyszłym. To sygnał, że chrzanowski szpital nie stoi w miejscu, tylko rozbudowuje zaplecze tam, gdzie zapotrzebowanie pacjentów jest szczególnie wyraźne.
O transplantologii mówiono jako o sprawie wymagającej wiedzy i współpracy
W programie konwentu znalazł się także temat zwiększania świadomości prawnej transplantologii. W rozmowie uczestniczyła wojewódzka konsultant ds. transplantologii Iwona Dymek, a także Damian Stepanik, starszy asystent oddziału anestezjologii i intensywnej terapii chrzanowskiego szpitala.
Ten wątek domknął całość spotkania szerzej niż tylko w ramach jednej placówki. Pokazał, że o zdrowiu publicznym nie da się mówić wyłącznie przez pryzmat budynków i inwestycji. Potrzebne są także wiedza, współpraca między ośrodkami i sprawne procedury, bo właśnie one decydują o tym, jak działa system leczenia wtedy, gdy liczy się czas i precyzja.
na podstawie: Powiat Chrzanowski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Chrzanów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Trzy dni bez przejazdu przez Mętków. Drogowcy zamkną ulicę św. Floriana

Osiem dekad między regałami - tak Chrzanów świętował bibliotekę

Rajd Sobieskiego ruszy z Babic. Trasa prowadzi przez Lipowiec i Bukowicę

Po ponad 40 latach pracy Danuta Głownia przechodzi na emeryturę

Prądu zabraknie w kilku miejscach. Tauron podał godziny wyłączeń

Burze nad Chrzanowem. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Poezja Heleny Gleń zabrzmi w Chrzanowie - wieczór „Zakochaj się w życiu”

Własna studnia w Babicach nie daje pełnej swobody. Liczy się limit

Nie tylko wakacje. 90 młodych druhów z Chrzanowa ruszyło nad Bałtyk

Dożynki Gminne 2026 w Gromcu połączą tradycję z biesiadą

Europejskie Dni Pracy online pomogą firmom szukać pracowników

Wieś ma swoją historię. Konkurs czeka na prace z nagrodą 10 tys. zł

Dożynki w Rozkochowie połączą podziękowania dla rolników z zabawą do nocy

Ulica Rajska w Okleśnej zostanie zamknięta. Wyznaczono objazd
Przydatne dane teleadresowe
- Gospodarka Komunalna w Babicach - kontakt, godziny, umowy i cennik
- Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Płokach - msze, kancelaria, kontakt
- Zalew Chechło w Trzebini - plaża, kąpielisko i dojazd
- Parafia Chrystusa Króla w Balinie - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Stanisława w Żarkach - msze, kancelaria, sakramenty
- Sąd Rejonowy w Chrzanowie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty
