Światowy Dzień Poezji w Chrzanowie - seniorzy czytają i dzielą się ulubionymi wierszami

FOT. Biblioteka w Chrzanowie
Za drzwiami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie zrobi się cicho, a zaraz potem głośno od czytanych słów - to zaproszenie dla mieszkańców, zwłaszcza tych w dojrzałym wieku, którzy chcą podzielić się poezją przy filiżance herbaty. Miejsce zyska klimat domowego salonu, gdzie wiersze łączą pokolenia i wywołują rozmowy.
- Pora dla Seniora - przynieś wiersz, który naprawdę cię poruszył
- Spotkajmy się przy kawie i wierszu - po co przychodzić i co warto zabrać
Pora dla Seniora - przynieś wiersz, który naprawdę cię poruszył
Idea jest prosta: przynieść własny lub cudzy wiersz, przeczytać go na głos albo polecić do cichego czytania — i posłuchać innych. Spotkanie odbędzie się w bibliotece, a każdy uczestnik może wnieść swoją historię przez tekst, który dla niego znaczy najwięcej. Szczere, niespieszne chwile przy poezji często otwierają drzwi do nowych znajomości i wspomnień 😊📚
Grafik spotkań:
- 25 marca 2026 - 16:30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
- cykl - każdą czwartą środę miesiąca - integracja przy kawie i herbacie
Spotkajmy się przy kawie i wierszu - po co przychodzić i co warto zabrać
Przyjdź z ulubioną książką, krótką kartką z tekstem, albo po prostu z chęcią posłuchania. Atmosfera ma być luźna i serdeczna - nie ma sceny, zwykłe krzesła, ciepły napój i ludzie, którzy mają coś do powiedzenia. To też okazja, by oswoić publiczne czytanie albo polecić mniej znanych autorów sąsiadom z miasta. Emocje bywają subtelne, ale rozmowy potrafią zostać na dłużej — w bibliotecznych kuluarach i w pamięci uczestników ☕️✨
Przyjdź na spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie i podziel się wierszem, który nosisz ze sobą. To proste - wystarczy pojawić się z tekstem i dobrym nastawieniem.
na podstawie: MBP w Chrzanowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka w Chrzanowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Czy mieszkańcy osiedla Kościelec mają powody do obaw? Instalacja przy Sowiej jest już gotowa

Orlik przy SP 4 w Trzebini po modernizacji. Boiska są gotowe do gry

Po folwarku w Jankowicach zostały stawy i ślady wojennej tragedii

Młode talenty ruszą na murawę. Futboliada 2026 w Chrzanowie

20 policjantów z Chrzanowa odebrało awanse po głównych obchodach

Poranek z jogą w Chrzanowie - spokojny finisz wakacji na macie

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Dożynki w Pogorzycach połączą tradycję z muzyką i zabawą

Przyszłość Trzebini zaczyna się od rozmowy o klimacie i transporcie

Przechylony komin przy szkole w Myślachowicach. Ruszyła pilna naprawa

Szkoły po wakacyjnych remontach. Libiąż wydał setki tysięcy

Burze, ulewy i wiatr do 110 km/h. Ostrzeżenie dla powiatu chrzanowskiego

Konsultacja online z lekarzem – jak się przygotować i czego można się spodziewać?

Rada Miasta Trzebini zajmie się budżetem i sporem o ścieżkę w Psarach
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie - kontakt, godziny, sprawy administracyjne
- Apteki Jankowice, gmina Babice, powiat chrzanowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie - pomoc w kryzysie, poradnictwo, grupy wsparcia
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Gromcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Apteki Babice, powiat chrzanowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
