Urząd Miejski w Chrzanowie: Malarstwo Fryderyka Pautscha
Chrzanów odkrywa malarstwo Fryderyka Pautscha w niecodziennym wydarzeniu
  • Odkryj twórczość Fryderyka Pautscha, wybitnego artysty epoki Młodej Polski.
  • Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z ks. dr Sławomirem Filipkiem.
  • Spotkanie odbędzie się w „Domu Urbańczyka” - Aleja Henryka, 16 w Chrzanowie.
  • Zaplanuj swoje spotkanie z kulturą na 7 lutego o godzinie 17:00.

Na kulturalnej mapie Chrzanowa pojawiło się wydarzenie, które przeniesie uczestników w świat malarstwa Fryderyka Pautscha, artysty, który swoją twórczością nadał barwy epoce Młodej Polski. To niepowtarzalna okazja, aby przybliżyć się do dzieł i życiorysu malarza, którego prace zachwycają do dzisiaj. W ramach tego wyjątkowego spotkania, miłośnicy sztuki będą mieli okazję wysłuchać opowieści ks. dr Sławomira Filipka, który przedstawi swoje spojrzenie na twórczość Pautscha oraz podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z przygotowaniem publikacji poświęconej artyście.

Spotkanie autorskie zaplanowano w gościnnych progach Oddziału Wystaw Czasowych „Dom Urbańczyka”, zlokalizowanego przy Alei Henryka 16. Wszystkich pasjonatów sztuki, mieszkańców oraz gości Chrzanowa, zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 7 lutego o godzinie 17:00. To doskonała okazja do zainspirowania się i poszerzenia własnych horyzontów artystycznych.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a atmosfera zapowiada się na niezwykle ciepłą i sprzyjającą otwartej wymianie myśli na temat malarstwa i jego wpływu na kulturę. Nie przegap tej okazji, aby zanurzyć się w świat kolorów i form, jakie z rąk Fryderyka Pautscha przeszły do historii sztuki polskiej.


Artykuł zaczerpnięty z: Urząd Miejski w Chrzanowie