W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie uruchomiono Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Z pomocy przyjmujących tam specjalistów mogą skorzystać pacjenci z powiatu chrzanowskiego w wieku od 6. do 18. roku życia. Skierowanie nie jest potrzebne.

zdjęcie poglądowe1
Do realizacji programu dziecięcej psychiatrii kwotę 35 tys. zł dołożyła Gmina Trzebinia.

- Poradnia ruszyła w połowie kwietnia. Zainteresowanie poradami jest ogromne. Mamy to szczęście, że udało nam się pozyskać aż trzech specjalistów, przyjmujących dzieci i młodzież – mówi Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, dodając, że dzięki wsparciu finansowemu samorządów, w tym Trzebini, więcej małych pacjentów będzie mogło skorzystać z fachowej porady. Na razie lekarze przyjmują dwa razy w tygodniu. Dyrekcja czyni starania, by poradnia była czynna cztery dni w tygodniu.

We wtorek dyrektor Baranowski spotkał się z dyrektorami trzebińskich placówek oświatowych, by omówić z nimi szczegóły realizacji programu. Często właśnie nauczyciele, wychowawcy, jako jedni z pierwszych, zauważają, że dziecko ma problem i potrzebuje fachowej pomocy. Zachęcał ich, by poinformowali rodziców uczniów o możliwości skorzystania z porady. 


Do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, działającej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, można się rejestrować, dzwoniąc na nr tel. 32 624-75-36, 32 624-75-37, 507-124-142. Porady lekarskie odbywają się w obecności opiekuna prawnego