Ukazał się październikowy numer Biuletynu Gminnego „Z serca Trzebini”. Piszemy tam o sprawach, które Was dotyczą.

6 wydanie biuletynu
W najnowszym 6. numerze gazety przeczytacie m.in. o inwestycjach Orlen Południe. Wkrótce na terenie trzebińskiego zakładu rozpocznie się produkcja ekologicznego glikolu propylenowego. Będzie to pierwsza w Polsce i zarazem największa w Europie tego typu instalacja.

W biuletynie piszemy również o podziale pieniędzy z Funduszy Sołeckich na 2022 rok, wspólnej akcji burmistrza Jarosława Okoczuka oraz firmy Fagron, w ramach której trzebińskie przedszkola otrzymały sterylizatory powietrza, a także o dofinansowaniu, jakie pozyskała gmina na realizację różnych przedsięwzięć w szkołach i przedszkolach.

Są rozmowy z ciekawymi ludźmi. Polecamy szczególnie wywiad z Jackiem Wochem, który po dziesięciu latach pożegnał się z funkcją komendanta miejsko-gminnego OSP w Trzebini czy Mirosławem Witoniem, kierownikiem Dworu Zieleniewskich, o jubileuszu 25-lecia instytucji kultury.

Tradycyjnie znajdziecie tam także prezentację filii bibliotecznej oraz recenzję książki.

Bezpłatne egzemplarze gazety można otrzymać m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini i jej filiach, urzędzie miasta, domach kultury, basenie Aqua Planet, czy wielu lokalnych sklepach.

Elektroniczne wydanie biuletynu dostępne jest pod tym linkiem Z_serca_Trzebini_-_nr_6.pdf.