Zawodnicy UKS Górnik Siersza wyjechali w poniedziałek na tygodniowy obóz sportowy do Dzierżoniowa. Będą tam doskonalić swoje umiejętności sportowe. Wyjazd to dla nich również okazja do sprawdzenia się na boisku, bo w programie przewidziano też turnieje i sparingi.

wyjazd3

Młodych piłkarzy żeganli rodzice oraz burmistrz Trzebini

W godzinach porannych na dworcu kolejowym spotkał się z nimi burmistrz Jarosław Okoczuk. Dla sportowców z UKS Górnik Siersza był to wyjątkowo trudny rok. Przez górnicze zapadliska utracili możliwość korzystania z boiska sportowego przy ul. Grunwaldzkiej na osiedlu Siersza. I na razie nic nie zapowiada, by mogli tam wrócić. Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A., która jest właścicielem obiektu, nie zamierza uzdatniać stadionu. Młodzi sportowcy na treningi dojeżdżają do centrum Trzebini. Burmistrz wyszedł im naprzeciw i dał możliwość korzystania bezpłatnie z nowego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. I nadal wspiera młodych piłkarzy. Niedawno Gmina przekazała im czapki i kominy z logo Trzebini. Wyjazd na obóz wsparł również Urząd Marszałkowski w Krakowie.

wyjazd1

- Na obóz wyjeżdżają zawodnicy z drużyny Orlików i Młodzików. Przed nami intensywny czas. Będziemy się szkolić. Czekają nas również rozgrywki – z wyjazdu cieszy się Mieczysław Starniowski, trener piłkarzy i zarazem prezes UKS Górnik Siersza.

- Życzę nie tylko wygranej, ale przede wszystkim dobrej zabawy, intensywnych treningów i wspaniałych wspomnień – zawodników żegnał dziś na dworcu PKP w Trzebini burmistrz Okoczuk.

wyjazd