Wybuch 11 kilogramowej butli gazu doszczętnie zniszczył budynek mieszkalny. Z obrażeniami do szpitala trafił właściciel domu, nikt więcej nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Do wybuchu doszło wczoraj około godziny 18:20 w domu jednorodzinnym przy ulicy 24 stycznia w Trzebini.

- Zniszczony został dach na budynku na około ¼ powierzchni oraz częściowo ściany – mówi st. kpt. Wojciech Rapka. - Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali rozpoznania gruzowiska pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych – nikogo nie odnaleziono. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz likwidacji następstw zawalenia się konstrukcji budynku – dodaje.

Ranny mieszkaniec domu z poparzeniami twarzy i dłoni został odwieziony do szpitala. - Właściciel budynku 52 letni mężczyzna doznał oparzeń ciała i został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie – potwierdza podins. Jarosław Dwojak z chrzanowskiej policji. - Wskutek wybuchu gazu uszkodzeniu uległy także dwa samochody osobowe, jeden właściciela, a drugi jego sąsiada - informuje Dwojak.

Na miejscu pracowały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jeden Ochotniczej Straży Pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe i gazowe. Pracownicy pogotowia gazowego mieli stwierdzić czy do budynku jest doprowadzony gaz i czy nie ma zagrożenia kolejnych wybuchem.

Dziś na miejscu wypadku pracują biegli oraz inspektor nadzoru budowlanego.

fot. Piotr Pawelczyk, PSP Chrzanów

Komentarze   
+3 #1 Jarosław 2013-01-10 10:01
Wina Tuska!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.