Zapewne każdy nurek jest świadom, jak istotnym elementem ekwipunku jest niezawodna latarka. Jest ona w stanie zapewnić odpowiednie oświetlenie, gdzie wraz z większą głębokością – panuje coraz gorsza widoczność. Posiadanie latarki jest szczególnie ważne, kiedy decydujemy się na nurkowanie nocne lub w jaskiniach. Nawet kiedy schodzimy pod wodę w celach rekreacyjnych, oświetlenie pozwoli nam wykonywać lepsze fotografie i filmy.

Aby wejść w posiadanie naprawdę wysokojakościowej latarki, która spełni wszelkie oczekiwania użytkownika, należy liczyć się z dość sporym wydatkiem. Tym bardziej, kiedy zależy nam na wykonywaniu wyjątkowych podwodnych zdjęć. Dzięki zróżnicowaniu w ofertach tego typu urządzeń, każdy powinien odnaleźć latarkę dostosowaną do swoich potrzeb. Na rynku sprzętów do nurkowania, obecnie można odnaleźć niezliczoną ilość rodzajów latarek. Ostatnimi czasy, bardzo popularną pozycją jest model tecline led us-16. Warto poświęcić jej chwile, ponieważ wielu profesjonalistów, stawia właśnie na to rozwiązanie.

Odpowiednia konstrukcja

Użytkownicy nowego modelu latarki Tecline, bardzo chwalą sobie pracę z tym urządzeniem, szczególnie za wyjątkowo lekką i dodatkowo poręczną obudowę. Co ciekawe, jej twórcy skonstruowali ją w taki sposób, aby posiadała też wszelkie najlepsze cechy poprzedniej wersji tego modelu. Materiał, jaki został wykorzystany do jej stworzenia cechuje bardzo wysoka trwałość – jest to anodyzowane aluminium. Uwagę profesjonalnych nurków, zwraca także doskonale wykonana głowica latarki. Soczewka została wyprodukowana z hartowanego, niezwykle przejrzystego szkła. Dzięki aluminiowemu odbłyśnikowi, istnieje możliwość stałego utrzymywania wymaganego kąta – dziesięciu stopni.

Wyjątkowo duża moc światła

Latarka Tecline LED, zapewnia nurkowi niezwykle mocny snop światła, dzięki czemu nurek przebije się nawet przez bardzo mętną wodą i doskonale doświetli każdy obiekt, nawet ten, który znajduje się w dość dużej odległości. Urządzenie może działa

nieprzerwanie przez ponad cztery i pół godziny, bez względu na panujące warunki. Pozwala na to zasilanie, które zapewniają trzy baterie r14. Z uwagi na średni czas nurkowania, czyli około kilku godzin, nie istnieje żadne ryzyko, że przestanie ona działać jeszcze przed tym, kiedy wyjdziemy z wody. Źródłem światła jest doskonały LED, który posiada białą barwę. Jak podają producenci, ten model latarki nurkowej, jest w stanie wytrzymać aż do stu tysięcy godzin pracy pod wodą.

Odporność na działanie wody

Każdy, kto w jakimś stopniu jest zaznajomiony z tematem nurkowania wie, że wysoki wskaźnik wodoszczelności latarki świadczy o tym, że jest ona w stanie długo wytrzymać pod wodą. Tecline led us-16 ma IP68. Bez posługiwania się liczbami – oznacza to, że korzystając z niej, możliwe jest zejście pod wodę na naprawdę spore głębokości, przy czym sprawdzi się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Wodoszczelność to kwestia, której z pewnością nie można zlekceważyć. Musimy być zawsze pewni, że posiadamy stałe źródło światła. Tylko dzięki takiej gwarancji, podczas nurkowania będzie mogli być bezpieczni.

Inne zalety

Latarka Tecline LED jest wyjątkowo wydajna, dlatego doskonale poradzi sobie jako główne światło nurka, ale też jako źródło zapasowe. Jej funkcjonalność sprawia, że jest w stanie zadowolić zarówno nurków rekreacyjnych, jak i tych technicznych. Generowane przez nią bardzo mocne światło, pozwala na zejście pod wodę do bardzo dużych głębokości. Jest to bez wątpienia profesjonalny sprzęt wysokiej jakości, który gwarantuje użytkownikowi należyte oświetlenie.

Osoby mające do czynienia z nurkowaniem, doskonale zdają sobie sprawę, że pod wodą powinno się wykorzystywać jedynie urządzenia, które są do tego przeznaczone. Niestety, zwykła latarka LED może nie poradzić sobie w warunkach, które panują pod wodą. Istnieje ryzyko, że nieprofesjonalny sprzęt zawiedzie nas i to w momencie, w którym najmniej się tego spodziewamy. Może to stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Tecline led us-16 – krótka charakterystyka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.