W środę 16 grudnia 2009 roku o godz. 16.00 w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta przy Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Kościelnej w Trzebini odbędzie się otwarte spotkanie wigilijne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

W ramach spotkania zaplanowano modlitwę, śpiewanie kolęd i pastorałek, wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych oraz wieczerzę z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Na stołach znajdą się m.in. czerwony barszcz, smażony karp, sałatki, ciasta, ciepłe i zimne napoje.


- Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich chętnych, którzy czują się samotni i opuszczeni czy też znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności zaś zapraszamy osoby biedne, starsze i samotne matki. Każdego przyjmiemy z radością i serdecznością. Nie trzeba się nigdzie zapisywać, wystarczy tylko przyjść - zachęca Włodzimierz Korczyński, pomysłodawca i główny organizator corocznych trzebińskich spotkań wigilijnych.


Podobnie jak w latach poprzednich w organizację spotkania wigilijnego włączyły się członkinie Zespołu Folklorystycznego „Płocanki" oraz członkinie trzebińskiego koła Demokratycznej Unii Kobiet. Tradycyjnie organizację spotkania wspierają ponadto trzebińscy samorządowcy, przedsiębiorcy i wielu innych ludzi dobrej woli.

Źródło: Urząd Miasta Trzebinia, www.trzebinia.pl.