"Wszystkich Świętych" -Policja radzi

W związku ze Świętem Zmarłych przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) w dniu 01.11.2018r.

Prosimy też osoby prowadzące handel typu targowiskowego o prowadzenie go w miejscach wyznaczonych i posiadanie zezwoleń, by móc je okazać w razie kontroli.

Apelujemy o to, aby dokładnie zabezpieczać swoje mieszkanie i mienie się w nim znajdujące w trakcie dłuższych wyjazdów świątecznych oraz powiadamianie Policji wszelkich aktach wandalizmu i kradzieżach mających miejsce na cmentarzach, których nasilenie może mieć miejsce w okresie okołoświątecznym i Wszystkich Świętych.

 Aby przygotowania do Wszystkich Świętych były bezpieczne pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i podstawnych zasad bezpieczeństwa.

W czasie odwiedzania nekropolii zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste,by nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować...

  • Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot,nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.
  • Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy, w miarę możliwości trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.
  • W tym okresie nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach. W okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok. Odwiedzając groby, spotykamy się na cmentarzu często z krewnymi czy znajomymi. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów – szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło.

 

Życzymy spokoju, pełnych zadumy i refleksji odwiedzin na grobach bliskich oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Bądźmy ostrożni!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.