Akcja " Znicz 2018"

W okresie od 31.10.2018 do 04.11.2018 w związku z uroczystościami „ Wszystkich Świętych” na terenie całego kraju spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych, zwłaszcza w okolicach cmentarzy i na przyległych arteriach komunikacyjnych.

Taka sytuacja zawsze niesie ze sobą zwiększone ryzyko zaistnienia niepożądanych zdarzeń drogowych, by im zapobiec, policjanci oraz zarządcy dróg i władze samorządowe podejmują działania mające na celu poprawienie przepustowości dróg w newralgicznych miejscach.

W naszym powiecie przy nekropoliach czasowo zmieni się organizacja ruchu, ustawione zostaną znaki B-36 ( zakaz zatrzymywania się) wraz z tabliczką T-24 ( holowanie na koszt właściciela). 

W celu ułatwienia przybywającym na groby bliskich znalezienia miejsca parkingowego, na terenie dawnej bazy PKS przy ul. Balińskiej w Chrzanowie będzie udostępniony parking bezpłatny.

W Babicach na ul. Zamkowej, Parkowej i św. Józefa w okresie okołoświątecznym i świątecznym obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa chrzanowska Policja przewiduje zwiększenie ilości patroli w okolicach cmentarzy i dróg dojazdowych .Cały stan osobowy Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z innych pionów będą pełnić służbę w miejscach, gdzie przewidujemy największe natężenie ruchu.

Priorytetem mundurowych będzie udzielanie pomocy kierowcom i upłynnianie ruchu, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Apelujemy też do kierowców aby w dniu” Wszystkich Świętych „ na groby najbliższych udali się komunikacją miejską lub korzystali z alternatywnych środków transportu jeśli jest taka możliwość, wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.