Remontował dom a odnalazł broń

4 lutego br. do Komisariatu Policji w Trzebini zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podczas remontu świeżo zakupionego domu w tej miejscowości, na poddaszu w drewnianej części podłogi odnalazł pistolet Walther P38 oraz cztery sztuki magazynków do broni maszynowej wraz z  kilkudziesięcioma sztukami amunicji. Znalezisko i stan zachowania znalezionych przedmiotów oraz oznaczenia na broni magazynkach i amunicji  wskazują, iż najprawdopodobniej pochodzą z okresu II Wojny Światowej.  Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy  KP Trzebinia, którzy będą wyjaśniali pochodzenie broni i jej przeszłość. 

Takie znaleziska należy natychmiast zgłaszać Policji. Za posiadanie broni palnej  bez zezwolenia grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.