Oszustwo na policjanta, ofiarą padły oszczędności seniorki

Wczoraj ( 04.09.2018r) do 68- letniej mieszkanki Chrzanowa zadzwoniła kobieta. Rozmowa była  prowadzona w taki sposób, by starsza pani myślała, że rozmawia z kimś bliskim, była przekonana, że dzwoni synowa.

W pewnym momencie rozmówczyni  przekazała telefon mężczyźnie, który przedstawił się jako negocjator policyjny i poinformował 68- latkę, że jej syn jest aresztowany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Usłyszała, że syn może odpowiadać z tzw wolnej stopy w przypadku wpłacenia kaucji w kwocie 50 tys. zł. Od seniorki dowiedział się, że posiada ona  jedynie 25 tys. zł i musiałaby je wypłacić z banku, Negocjator- oszust polecił mieszkance Chrzanowa udać się do banku po oszczędności a następnie udzielił instrukcji w jaki sposób ma przekazać pieniądze. Po wizycie w banku i pobraniu gotówki, seniorka przekazała gotówkę mężczyźnie, który przyszedł w umówione miejsce. Po powrocie do domu i skontaktowaniu się z rodziną chrzanowianka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Za wprowadzenie w błąd w celu uzyskania korzyści majątkowej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do starszych osób, by nie przekazywały żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów, negocjatorów, czy prokuratorów, funkcjonariusze  nie przychodzą do domu po gotówkę. W przypadku takiej sytuacji najlepiej zadzwonić do bliskiej osoby i poinformować  o dziwnym telefonie a także  powiadomić Policję.  

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.