Dwukrotne rozdysponowanie Zespołu LPR do wypadków zaistniałych w miniony weekend na drogach  powiatu chrzanowskiego.

Miniony weekend w powiecie chrzanowskim zakończył się trzema wypadkami, w których rannych zostało osiem osób.W dwóch przypadkach na miejsce zdarzenia wezwano Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do pierwszego wypadku doszło w dniu 30 marca b.r. w godzinach popołudniowych w Libiążu na ul. Beskidzkiej. Kierujący Seatem jadąć w kierunku Oświęcimia nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadacym z  przeciwka samochodem BMW. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że kierujący Seatem wydmuchał ponad promil alkoholu, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto od obu kierowców została  pobrana krew na oznaczenie alkoholu i narkotyków . Do wypadku został zadysponowany Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kierującego Seatem do szpitala. W wypadku zostały ranne cztery osoby.

Do kolejnych dwóch wypadków doszło w niedzielę tj. 31 marca.

Pierwszy z nich zaistniał o godz. 15:00 w miejscowości Nieporaz na skrzyżowaniu ul. Tenczyńskiej z ul. Dąbrowa. Gdy kierujący motocyklem m-ki Suzuki wykonywał manewr wyprzedzania trzech pojazdów, w tym samym czasie kierująca pojazdem m-ki Opel na skrzyżowaniu rozpoczęła manewr skrętu w lewo przez co doszło do zderzenia pojazdów. Ranni zostali kierujący i pasażer motocykla oraz kierująca samochodem Opel. W tym przypadku do wypadku również został zadysponowany Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który do szpitala zabrał rannego kierowcę motocykla .

Niespełna cztery godziny później w Chrzanowie na skrzyżowaniu ul. Sądowej z ul. Świętokrzyską kierujący rowerem zjechał z chodnika na oznakowane przejście dla pieszych i wjechał wprost pod prawidłowo jadący pojazd m-ki Mercedes. Kierujący trzeźwi, ranny został kierujący jednośladem.