Dwa tragiczne wypadki w ostatnim tygodniu na naszych drogach

Sezon na jednoślady w pełni, piękna pogoda sprzyja zarówno rowerowym przejażdżkom, jak i motocyklowym wojażom, o czym zdają się zapominać niektórzy kierowcy samochodów. Kierujący jednośladem jest równoprawnym użytkownikiem dróg, pomimo, że nie tak dużym i widocznym jak inne pojazdy.

Dwa dni temu (8 sierpnia b.r.) w Luszowicach kierujący ciągnikiem siodłowym marki DAF wraz z naczepą podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu ul. Luszowickiej z ul. 21- Go Stycznia najechał naczepą na rowerzystę. 53-latek z Luszowic jadący jednośladem poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj po południu na ul. 11- Listopada w Libiążu kierująca samochodem marki BMW, mieszkanka Libiąża jadąc w kierunku ul. Paderewskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, 30 –letniemu mieszkańcowi Libiąża, który jechał z kierunku przeciwnego. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

W obydwu sprawach prowadzone jest śledztwo, które ma na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, a co za tym idzie wskazanie osoby odpowiedzialnej za ich powstanie. Ostatnie wypadki w powiecie świadczą o tym, że należy poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Wzmożone działania Policji w tym zakresie nie dadzą wiele, jeśli sami uczestnicy ruchu drogowego nie będą jeździć ostrożniej i z większą koncentracją.

Motocykliści muszą pamiętać, że dla ich życia zdrowia ogromnie ważna jest odzież, którą założą zanim wsiądą na swój motocykl. Specjalne kombinezony czy komplety ubrań ze skóry lub mocnego tworzywa, odpowiednie rękawice i buty mają chronić ciało przed ewentualnymi urazami i chronią, pod warunkiem, że motocyklista taką odzież ma na sobie. Apelujemy do wszystkich kierujących i pieszych o rozwagę i wzmożoną koncentrację podczas jazdy, proszę pamiętać, że upały powodują zmęczenie i wydłużenie czasu reakcji .

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również