SmartTV i jakość 4K – połączenie idealne

Od samego początku istnienia telewizorów ich producenci dążyli do osiągnięcia jak najwyższej jakości obrazu, aby zadowolenie klientów było maksymalne. Jeszcze kilka dekad temu kolorowy telewizor był ostatnim krzykiem mody, a po ich upowszechnieniu się, zaczęto coraz bardziej śrubować parametry oraz redukować wielkość urządzeń – kineskopy zostały zastąpione przez podzespoły elektroniczne, które z roku na rok stawały się coraz mniejsze oraz bardziej zaawansowane, co przekładało się na jakość obrazu: najpierw HD, potem Full HD, Full HD+, aż w końcu pojawiło 4K i to właśnie jest w tej chwili szczytowe osiągnięcie w zasięgu każdego konsumenta. Co prawda istnieje już technologia 8K, jednak aktualnie nie znajduje wykorzystania z prostego powodu – nie nagrywa się w niej jeszcze filmów ani nie prowadzi transmisji i minie jeszcze co najmniej kilka lat, zanim zostanie upowszechniona.

Technologia 4K – co warto o niej wiedzieć?

Technologia 4K to nowoczesne rozwiązanie, które przez lata będzie standardem i dlatego warto na nie postawić! Jest to popularne określenie dla rozdzielczości Ultra High Definition, czyli UHD (dlatego, gdy jakiś model określany jest np. jako "telewizor UHD 55", oznacza to 55-calowe urządzenie, które pokazuje obraz w jakości 4K). Skąd zatem skrót 4K? Wziął się od ilości pikseli poziomych, których jest na ekranie 4 tysiące, czyli czterokrotnie więcej niż w Ful HD. W przypadku filmów cyfrowych rozróżnia się pięć standardów, w tym 4096 x 3112 oraz 4096 x 2160 pikseli, a rozdzielczość TV to 3840 x 2160 pikseli. W praktyce przekłada się to na niezwykłą ostrość obrazu, a co za tym idzie – bogactwo detali i głębię kolorów, dające wyższy komfort oglądania. 4K doskonale prezentuje się na telewizorach większych rozmiarów, czyli od 40'' wzwyż. Informacja o obsłudze tej technologii powinna być umieszczona przy opisie telewizora – zazwyczaj po jego nazwie jest to sygnalizowane przez słowa "Smart TV 4K".

Dlaczego Smart TV i jakość 4K to połączenie idealne?

Decydując się na nabycie Smart TV 4K, zyskuje się nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również wygodę właściwą inteligentnym telewizorom. Dzięki temu telewizor UHD 55 pozwoli na cieszenie się filmami, ale także grami konsolowymi i komputerowymi (dzięki wejściu HDMI 2.0 możliwe jest podłączanie laptopów i komputerów do telewizora). Można przeglądać Internet, korzystać z wbudowanych aplikacji, a także sieci społecznościowych oraz usług i serwisów, jak Netflix czy Picassa.

Co prawda telewizor UHD 55 nie zastąpi komputera do pracy, ale jeżeli używa się PC-ta czy laptopa głównie do przeglądania Internetu oraz zastosowań rozrywkowych – jak gry, filmy czy słuchanie i oglądanie multimediów – może być dla niego dobrać alternatywą. A dlaczego warto postawić akurat na telewizor UHD 55? Jest to rozmiar doskonale sprawdzający się w salonie każdej wielkości, a jego rozmiary umożliwiają cieszenie się pełnym bogactwem detali i kolorów nawet z odległości do trzech metrów. Czy będzie się oglądać ulubiony serial na Netflixie, wiadomości, czy też grać w najnowsze gry – telewizor UHD 55 powinien umożliwić zatopienie się w obserwowanych wydarzeniach!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również