Serdecznie zapraszamy nauczycieli, edukatorów, instruktorów oraz animatorów do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych w ramach edukacji kulturowej Bardzo Młoda Kultura Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?, które odbędą się 16 marca 2020 w godz. 15.00 - 18.00 (3 godziny) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, sala konferencyjno-szkoleniowa, I piętro.

Na warsztaty obowiązują zapisy do dnia 28 lutego 2020. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: Ewelina Langer tel. 32 763 27 49 (w godz. 8.00-15.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. //!-- document.getElementById('cloak21010').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy21010 = 'elanger' + '@'; addy21010 = addy21010 + 'mbp' + '.' + 'chrzanow' + '.' + 'pl'; var addy_text21010 = 'elanger' + '@' + 'mbp' + '.' + 'chrzanow' + '.' + 'pl'; document.getElementById('cloak21010').innerHTML += ''+addy_text21010+''; //-->

Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Celem warsztatów Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu Teatroteka Szkolna.

Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Program spotkania:

1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)

2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2h 30 min)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego utworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się archiwizacją i promocją polskiego teatru. Ważnym obszarem działań Instytutu jest edukacja - pracujemy z artystami, edukatorami, animatorami, nauczycielami w duchu pedagogiki teatru. To forma edukacji, która wykorzystuje język teatru, nadawanie i  odbieranie komunikatów w tym języku. Polega na wprowadzeniu w świat teatru przy jednoczesnym wzmacnianiu kompetencji społecznych uczestników zajęć, takich jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, autoprezentacja, umiejętność krytycznego podejścia  do informacji.

 

 

 

 

 

 

Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr. Więcej informacji w filmie dostępnym na stronie internetowej.

Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu Teatroteka Szkolna. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Program spotkania:

1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)

2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2h 30 min)

www.teatrotekaszkolna.pl