7.09.2019r. chrzanowska biblioteka zaprasza na lokalne wydarzenie NARODOWE CZYTANIE - Nowele Polskie, które przyjmie formę widowiska literackiego - LEKCJI JEZYKA POLSKIEGO.

Początek - czyli słowo wstępne przedlekcyjne zostanie wygłoszone z biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C o godz. 11.00, po czym nastąpi przejście na Chrzanowski Rynek,

gdzie o godz. 11.30 zaproszeni goście, czytelnicy i mieszkańcy miasta wezmą udział w wielkim widowisku - LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO z przełomu wieku XIX i XX.

W trzech zaaranżowanych klasach zostaną przeprowadzone lekcje w oparciu o wybrane nowele polskie.

Całość literackiego widowiska wzbogacą regionalne odnośniki szkolne, występy chórów szkolnych, ćwiczenia cielesne podczas zajęć, ciekawe rekwizyty, dekoracje i charakteryzacje.


W razie niepogody całość widowiska odbędzie się w bibliotece przy ul. Broniewskiego 10C.

 

Patronat lokalny: Burmistrz Miasta Chrzanowa, patronat medialny: MOKSiR, Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom".

Współpraca:

  •   I LO w Chrzanowie ( udział młodzieży, licealistów w widowisku, pod kierunkiem Olgi Piotrowskiej - nauczycielki j. polskiego)
  •   Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie ( nagłośnienie, pomoc organizacyjna)
  •  Muzeum w Chrzanowie (pomoc organizacyjna)
  •  Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie (pomoc organizacyjna)
  •  Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie (nagłośnienie na trasie korowodu)
  •  Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie (statyści, Senior Singers)
  •  Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie ? zabezpieczenie przejścia korowodu na chrzanowski rynek

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.