"Chrzanolandia zaprasza na... Ziemniaczysko pod Lipowcem" oraz "Festiwal Tradycyjnych Przepisów"

„Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem” jest  imprezą, która obejmuje swoim zasięgiem cały teren naszego powiatu. Prezentowane są tam między innymi: Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe, zespoły śpiewacze, zespoły teatralne, rzemieślników, rękodzielników oraz szkoły. Wydarzenie to propaguje wśród mieszkańców powiatu tradycyjne wartości, mające na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego, historycznego opartego na zasobach lokalnych.

 

,,Festiwal Tradycyjnych Przepisów” – pierwsza kulinarna podróż po terenie dawnego powiatu chrzanowskiego. Z pomocą Kół Gospodyń Wiejskich oraz Animatorów Miejscowości Tematycznych  będziemy odkrywać dziedzictwo kulinarne naszego terenu.
Uczestnicy będą mieli okazję do spróbowania trzech potraw wpisanych już przez LGD na listę produktów tradycyjnych, prowadzoną przez  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz siedmiu nowych przygotowywanych do wpisu.

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.