W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2019, 22 września (niedziela) o godz. 10:00, podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu, odbędzie się VII Rajd Chrzanowskich Cyklistów zakończony piknikiem bibliotecznym Biblioteka na dwóch kółkach.

Każdy uczestnik niedzielnego rajdu rowerowego otrzyma w prezencie Spacerownik 'Szlakiem Fabloku'.

Zapisy od godz. 9:00 przed budynkiem biblioteki.

Celem akcji jest promowanie zdrowego trybu życia, ekologicznych form mobilności, propagowanie jazdy na rowerze, także w mieście, promowanie sportu, przybliżenie zasad bezpieczeństwa poruszania się na drodze oraz uświadamianie wartości, jaką ma ochrona przyrody i ekologia.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy. Chodź z nami!

W tym roku podczas rajdu pokonany zostanie dystans 18,5 km.

Start o godz. 10:00 pod biblioteką, koniec o godz. 12:00 przy Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Fabrycznej 23 A.

Piknik Edukacyjny obfitować będzie w mnóstwo atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w quizie, doświadczyć jazdy na energorowerze, torze Drift and Bike, symulatorze jazdy rowerem tacx, jazdy na torze Drif Trike and Bike. Ponadto będziemy obecni ze stoiskiem bookcrossing Książka w podróży.

Właściciele samochodów, na podstawie dowodu rejestracyjnego i dowodu tożsamości, będą mogli w tym dniu korzystać z darmowego przejazdu środkami transportu miejskiego organizowanego przez ZKKM.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.