Największy w Polsce przygodowy rajd na orientację "Tropiciel" w październiku odbędzie się w Libiążu

Burmistrz Libiąża Jacek Latko serdecznie zachęca do udziału w największym  w Polsce przygodowym rajdzie na orientację "Tropiciel", który odbędzie się 25-26 października 2014 r. w Libiążu. 

W rajdzie może wziąć udział każdy, kto chciałby przeżyć wielką niezapomnianą przygodę w gronie przyjaciół, sprawdzić swój hart ducha, a także swoje umiejętności  w posługiwaniu się mapą i kompasem. Trasy zlokalizowane są w obrębie lasów i pól. Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej  i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu.

 

Drużyny pokonują w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start  w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. 

 

Drużyny wyposażane są w mapy z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi, które muszą być zdobywane w podanej przez organizatora kolejności. W kilku punktach kontrolnych na uczestników czekają zadania do wykonania, są one premiowane adekwatnie do jakości i czasu wykonania. 

 

Wśród wszystkich uczestników, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, losowane będą nagrody.

 

Uczestnicy rajdu będą mieć do wyboru pięć różnych tras: 

- Trasa rowerowa – o długości 40 km z limitem czasowym 5 godzin.

- Trasa rowerowa – o długości 60 km z limitem czasowym 7 godzin. 

- Trasa piesza podstawowa – o długości 40 km z limitem czasowym 11 godzin.

- Trasa piesza – o długości 60 km z limitem czasowym 15 godzin.

 

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.tropiciel.org.

 
 
 
 
 
 
   

Strona Urzędu Miejskiego w Libiążu, http://www.libiaz.pl/, http://www.libiaz.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=3440&lang=pl