Libiąż: Libiąskie obchody Święta Niepodległości
Libiąskie obchody Święta Niepodległości
Mieszkańcy Libiąża i okolic po raz kolejny udowodnili, że tak ważny dzień jak Święto Niepodległości można przeżywać patriotycznie i radośnie.
Tradycyjnie uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie procesja złożona z ministrantów, orkiestry dętej, ułanów na koniach, pocztów sztandarowych, uczniów, przedstawicieli samorządu i wiernych przeszła na cmentarz, gdzie delegacje złożyły kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
O godz. 17. w libiąskiej hali sportowej zaczęła się XVII Libiąska Biesiada Patriotyczna. Została otwarta koncertem orkiestry górniczej oraz uroczystym, wspólnym wykonaniem polskiego hymnu. Uczestników, których było przeszło tysiąc, powitał burmistrz Libiąża Jacek Latko. Dziękował za przybycie:
- Celebrować ten dzień powinniśmy dostojnie, ale również radośnie. Z niepodległości trzeba się cieszyć, czcić ją i pielęgnować, bo jak wiemy przed laty nasza ojczyzna utraciła wolność na długi czas mówił burmistrz.
W tym roku tematem przewodnim biesiady było hasło: Natura 2015”. W hali pojawiła się leśna dekoracja, swoje stoiska ustawili pszczelarze, hodowcy gołębi, wędkarze, myśliwi. Uczestnicy otrzymali przygotowane specjalnie świece z pszczelego wosku, mogli spróbować miodu, smalcu, bigosu oraz dziczyzny. Zebranym czas mijał na wspólnych śpiewach tradycyjnych polskich pieśni i piosenek intonowanych przez chór. Najmłodszym szczególnie spodobał się występ iluzjonistów. Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało. Konkurencjom towarzyszył doping ze strony publiczności.
Wśród uczestników biesiady byli mieszkańcy gminy Libiąż, a także okolicy m.in.: Chrzanowa, Trzebini, Chełmka. To dowód, na to że libiąski sposób przeżywania Święta Niepodległości ma wielu entuzjastów.
.JPG)
.JPG)
.JPG)
.JPG)
.JPG)
.JPG)
Strona Urzędu Miejskiego w Libiążu,
libiaz.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=3901⟨=pl
Ostatnie Artykuły

Wakacyjne zajęcia w Chrzanowie już szykują lato dla dzieci 6-12 lat

Siostrzeństwo, wybory i dawne zasady - DKF obejrzał film, który zostaje w głowie

Zakładka z charakterem - seniorzy w Chrzanowie zrobią ją własnymi rękami

Lipcowy grafik w KRC ma ułatwić cyfrowe sprawy mieszkańcom Chrzanowa

Matematyczne trójki znów w Trójce. Uczniowie walczyli na logikę i drużynę

Babicki Orlik przejdzie duży remont. Umowa już podpisana

Darmowy gabinet dentystyczny już działa. Uczniowie z powiatu zyskali opiekę

Średniowieczny weekend na Lipowcu pełen bitew, warsztatów i nocnych tras

Letnie piosenki otworzą wakacje w Starej Kotłowni w Chrzanowie

Radiowóz w Libiążu uszkodzony po ataku 27-latka na policjantów

Quad albo motocykl bez homologacji. Bez tego rejestracja nie ruszy

Kawa, pałac i plotka z epoki - Młoszowa znów ożyła w bibliotece

Zielona Literatura rusza w Libiążu. Dzieci i młodzież mogą dołączyć do projektu

Strażacka rywalizacja wraca do powiatu chrzanowskiego. Wstęp będzie wolny
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego Babice - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Chrzanowie - kontakt, godziny, zbiory i zajęcia
- Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Alwerni - msze, kancelaria, kontakt
- Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich - bilety, godziny, wystawy stałe
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Zarząd Obiektów Powiatowych w Chrzanowie - kontakt, adres i godziny
