Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Chrzanowie

W związku z pojawieniem się lisów w pobliżu zabudowań w miejscowości Wygiełzów Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chrzanowie informuje, iż głównym powodem, dla którego lisy, czy też inne zwierzęta dziko żyjące np. dziki zaczynają się pojawiać w pobliżu terenów zamieszkałych przez ludzi jest łatwy dostęp do źródła pokarmu. W okresach ograniczonego oraz zmniejszonego dostępu do naturalnych źródeł pożywienia np. suszy łatwy dostęp do źródła pokarmu bierze się z wytwarzania przez mieszkańców dużej ilości śmieci organicznych, zwłaszcza przy przechowywaniu w/w odpadów w nieszczelnych, niezabezpieczonych pojemnikach lub/i poza pojemnikami, czy też wyznaczonymi miejscami składowania odpadów, wyrzucanie resztek jedzenia, jak również niewłaściwe karmienie zwierząt domowych.
W związku z powyższym prosi się o skuteczne zabezpieczenie kurnika i wybiegu, a także zamykanie kontenerów na śmieci oraz zaprzestanie dokarmiania zwierząt i ptaków, w sposób polegający na wykładaniu resztek jedzenia na trawnikach i innych miejscach wokół budynków.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.