11.08.2019, godz. 17:00, Wygiełzów, Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

koncert plenerowy w amfiteatrze na terenie skansenu
Tancerze baletu Cracovia Danza: Marta Baranowska, Anna Szczotka, Michał Kępka, Filip Świeczkowski
Zespół Marii Pomianowskiej: Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kierownictwo artystyczne, Katarzyna Gacek-Duda – flety, Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, Hubert Giziewski – akordeon
„Pan Moniuszko zaprasza do tańca”

link do miejsca koncertu: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=228&word=wygie%B3z%F3w
link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1246273015522790/
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! Tym razem spotykamy się w powiecie chrzanowskim w gminie Babice!

W magicznej scenerii skansenu będziemy podziwiać nie tylko niezwykłych muzyków z Zespołu Marii Pomianowskiej, ale także tancerzy z Baletu Cracovia Danza we wspaniałych strojach i oryginalnej choreografii.
Nie od dziś wiadomo, że niepowtarzalność dzieł Moniuszki w znacznym stopniu wyrasta z inspiracji muzyką ludową. Program „Pan Moniuszko zaprasza do tańca” łączy elementy czysto muzyczne
z tanecznymi, ukazując jak staropolskie instrumenty potrafią zagrać obok przaśnych oberków moniuszkowskie arcydzieła. W zespole obok akordeonu, fletów i bębnów grają niezwykłe staropolskie fidele kolanowe. Były one rozpowszechnione na ziemiach polskich w czasach Stanisława Moniuszki by popaść w zapomnienie na początku XX wieku.
Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. „biały głos". Całość wzbogacona będzie improwizacjami opartymi o melodyczne motywy moniuszkowskie.
Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie znajduje się u podnóża zamku Lipowiec. Na obszarze 5 ha rozmieszczono 23 obiekty budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich,
z terenów położonych na zachód od Krakowa. Najważniejszymi obiektami są XVII wieczny kościół
z Ryczowa i XVIII wieczny dwór z Drogini. Pośród ekspozycji na uwagę zasługują także oryginalne sprzęty codziennego użytku, warsztaty rzemieślników ludowych oraz klasa szkolna.
Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Do zobaczenia na Szlaku!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.