Wielki sukces akcji "Krew Nadzieją na Życie"

17 marca br. mieszkańcy naszej Gminy oddawali krew w ramach akcji "Krew Nadzieją na Życie"

Dzięki ogromnej mobilizacji mieszkańców akcja honorowego krwiodawstwa  "Krew Nadzieją na Życie" zakończyła się wielkim sukcesem. (Pomimo wysiłków "pomocników", którzy systematycznie zrywali i niszczyli plakaty informacyjne.)

Do czerwonego autobusu - Mobilnego punktu poboru krwi - zgłosiło się około 60- ciu chętnych żeby oddać krew. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w autobusie zarejestrowano 42 osoby, z czego po przejściu kwalifikacyjnych badań, 36 oddało krew.

Mieszkańcy naszej gminy oddali łącznie 16 litrów 200ml krwi - co jest bardzo rzadko spotykanym, tak dobrym wynikiem w Polsce (w przypadku Mobilnego punktu poboru krwi).

"Cały nasz zespół jest zaskoczony, mieliśmy bardzo dużo pracy! Liczba osób, które zgłosiły się żeby oddać krew jest imponująca. Mieszkańcy Waszej gminy wykazali się mobilizacją i chęcią pomocy w szczytnej sprawie. Na kolejną edycję przyjedziemy do Was w znacznie liczniejszym składzie lekarskim i pielęgniarskim. Bardzo dziękujemy, za zaproszenie i świetną organizację" powiedział nam lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Naszym Krwiodawcom bardzo dziękujemy za poświęcenie w ważnej sprawie.

Serdecznie zapraszamy za 3 miesiące do udziału w II edycji - "Krew Nadzieją na Życie".

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.