Nieczynny szlak cieszy się zainteresowaniem złodziei, rozkradają metalowe elementy linii 103 – Trzebinia – Wadowice. Linia została zamknięta dla ruchu pasażerskiego w 2002 roku.

28 października w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trójkę mężczyzn, którzy kradli tory.

- Około godziny 18:50 w miejscowości Nieporaz, policjanci z komisariatu w Alwerni zatrzymali na „gorącym uczynku” sprawców kradzieży elementów toru kolejowego – informuje aspirant sztabowy Robert Matyasik, rzecznik chrzanowskiej policji.

Złodziejami są mieszkańcy Świętochłowic w wieku 48, 26 i 16 lat. Wszyscy zostali zatrzymani.

- W toku dalszych czynności w sprawie policjanci zatrzymali na terenie Świętochłowic dalszych dwóch sprawców kradzieży torów, którymi okazali się 47 i 32 letni mieszkańcy Świętochłowic – podaje rzecznik.

Policjanci odnaleźli skradzione tory o łącznej wartości 3000 złotych, znajdowały się w samochodzie jednego z zatrzymanych. Złodziejom grozi teraz kara więzienia do 5 lat. 16-latek stanie przed sądem dla nieletnich.


Szlak kolejowy 103 Trzebinia - Wadowice
fot. ADAMUS

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.