Wybory samorządowe - kalendarz wyborczy i liczby
21 listopada odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia wybierzemy radnych gmin, powiatów i sejmików oraz wójtów i burmistrzów.
Mieszkańcy Małopolski wybiorą ponad 3,5 tys. radnych, 122 wójtów, 56 burmistrzów i 4 prezydentów miast.
- Liczba radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego - 39
- Rady poszczególnych gmin, liczba radnych w powiecie chrzanowskim:
- Rada Miejska w Alwerni - 15
- Rada Gminy Babice - 15
- Rada Miejska w Chrzanowie - 21
- Rada Miejska w Libiążu - 21
- Rada Miasta Trzebini - 21
- Rada Powiatu Chrzanowskiego - 25
Kalendarz wyborczy - Wybory Samorządowe 2010:
- Do 31 października podanie do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych.
- Do 6 listopada podanie do publicznej wiadomości informacji o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych.
- Do 7 listopada sporządzenie spisów wyborczych
- 21 listopada w godz. 8 - 22 głosowanie
- 5 grudnia druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów (w sytuacji, gdy żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy ważnych głosów).
Dane: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz Zarządzenie Nr 59/10 Wojewody Małopolskiego z dnia 8 marca 2010r. w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych do rad gmin,rad powiatów na obszarze województwa małopolskiego oraz do Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Autor: Tomasz Jeska