Grają od 25 lat. Na koncie mają 9 albumów studyjnych. Założyciele zespołu pochodzą z Chrzanowa. O kim mowa? O legendzie polskiej muzyki rockowej - Sztywnym Palu Azji. Grupa obchodziła w tym roku swój jubileusz, w związku z czym cały rok 2011 był dla nich wyjątkowy i obfitował w koncerty.

Warto dodać, że głównym dniem obchodów był 4 czerwca. W ten dzień członkowie zespołu świętowali właśnie tu, w Chrzanowie. Przy okazji dni miasta zespół przez cały dzień bawił mieszkańców chrzanowskiej ziemi.
- Wszystko zostało przygotowane według scenariusza Jarosława Kisińskiego - mówi Marek Zdaniukiewicz, menager zespołu.
W ten upalny, sobotni dzień na zaproszenie "Sztywnego" wystąpili również goście zespołu, m.in. zespół Kid A z Mętkowa, Sławek Uniatowski, czy Paweł Nazimek, grający na co dzień z T. Love.

W roku 2011 zespół zagrał 65 koncertów urodzinowych. Był gościem licznych festiwali m.in. "Ku Przestrodze. Festiwal im. Ryśka Riedla" w Chorzowie czy "Bieszczady bez granic" w Ustrzykach Dolnych. "Szpal" wystąpił również w Chicago na "Taste of Polonia". Koncertował również w Brukseli i Wiedniu.

Płyta z 2008 roku "Miłość jak dynamit", nagrana z nowym wokalistą, Bartkiem Szymoniakiem, odniosła ogromny sukces i sprawiła, że frekwencja na koncertach znacznie się zwiększyła. Już w styczniu na fanów mocnych brzmień czeka niespodzianka. Zespół wydaje wówczas box z całą dyskografią. Wkrótce pojawi się też płyta "Zapomniane piosenki" z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Bogdana Łyszkiewicza, lidera Chłopców z Placu Broni. Te piosenki to nic innego, jak rękopisy muzyka znalezione już po śmierci przez jego matkę. Sztywny Pal Azji nagrał na te okazję numer zatytułowany "Słońce".

Grupa wydaje też nową płytę, której możemy się spodziewać już w marcu. Szykują się spore zmiany, które z pewnością ucieszą fanów "starego" składu.
- Będzie to powrót do stylistyki poprzednich płyt, nie kontynuacja ostatniej - wyjaśnia Zdaniukiewicz.
Zespół rozpoczyna koncertowanie już w styczniu. 6-go stycznia muzycy zagrają w Pszczynie, dzień później w Gomunicach koło Radomska.

Bartek Szymoniak, nowy wokalista zespołu, podczas chrzanowskiego koncertu

Komentarze   
0 #1 Darek 2011-12-13 09:33
To już nie to samo... to nie czas gdy "dni chrzanowa" były przed halą sportową :-)To już też nie ten sam zespół. Jednak, może coś się teraz zmieni? Zobaczymy.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.