Choć upragniony, szczególnie przez najmłodszych śnieg jeszcze nie sypie to drogi pokryły się śliskim lodem. Wszystko przez opady deszczu i utrzymujący się w nocy mróz.

Na głównych drogach przez weekend można już było zobaczyć samochody odpowiedzialne za zimowe utrzymywanie dróg sypiące solą. Na bocznych i mniej uczęszczanych drogach natomiast w wielu miejscach zalega śliska warstwa lodu.

Kierowcy powinni szczególnie uważać, gdyż w takich sytuacjach nie pomogą nawet bardzo dobre opony zimowe. Takie ślizgawki utrzymują się również wciągu dnia w zacienionych miejscach.

Komentarze   
0 #1 Dariusz 2011-12-11 22:25
Wszystko to udało mi się odczuć dzisiejszej nocy. Jest masakra. Trasą z olkusza na Libiąż trzeba było bardzo uważać, każdy zakret w olkuszu wynosił. Ale najgorszy i tak był wiadukt na kroczymiechu. I nie dziwie się, że było tyle wypadków pare tygodni temu. Jazd pod wiaduktr już byłą ciezka. I hamowanie pod nic nie dawało. Auto leciało niczym na łysych oponach.

Uważajcie i szerokości :-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.