Od dzisiaj użytkownicy odwiedzający stronę internetową www.trzebinia.pl z pewnością zauważą zmianę. Urząd Miasta w Trzebini ma nową stronę.

Strona zyskała nowoczesny szablon, który ma ułatwić nawigację. Główna zmiana to podział na cztery kategorie: mieszkańcy, przedsiębiorcy, turyści i urząd. W każdej z nich użytkownik jest przenoszony w poszczególne podkategorie tematyczne.

Wprowadzono także innowacje dotyczą techniczne. Cała zawartość została przeniesiona na inne oprogramowanie CMS, czyli system zarządzania treścią. Wcześniejsze dostarczała prywatna firma, ta sama, która stworzyła strony Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Babicach, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie zastosowane oprogramowanie na trzebinia.pl to open source, czyli stale rozwijane, podążające za ciągle zmieniającymi się standardami a jednocześnie otwarte i darmowe. Dzięki tej operacji Urząd Miasta uniezależnia się od świadczenia usług wyłącznie przez jedną firmę, co może przynieść wymierne oszczędności finansowe w przyszłości.

Trzebinia.pl ma być również przyjazna osobom niedowidzącym. Każdy tekst na stronie można powiększyć jednym kliknięciem. A ponadto w najbliższym czasie zostanie wzbogacona o funkcje specjalnego kontrastu.

Za realizację odpowiedzialna jest firma 48 Media z Chrzanowa. By przenieść stronę dokonano operacji konwersji bazy danych a następnie każdą podstronę sprawdzono ręcznie. W sumie przeniesiono ponad 2500 artykułów, zdjęć i innych dotychczas obecnych funkcji. Całość kosztowała 12 tysięcy złotych brutto. W cenę wliczona jest także roczna gwarancja opieki nad stroną.

Widok nowej strony głównej www.trzebinia.pl

Informacja autopromocyjna.