Od dzisiaj użytkownicy odwiedzający stronę internetową www.trzebinia.pl z pewnością zauważą zmianę. Urząd Miasta w Trzebini ma nową stronę.

Strona zyskała nowoczesny szablon, który ma ułatwić nawigację. Główna zmiana to podział na cztery kategorie: mieszkańcy, przedsiębiorcy, turyści i urząd. W każdej z nich użytkownik jest przenoszony w poszczególne podkategorie tematyczne.

Wprowadzono także innowacje dotyczą techniczne. Cała zawartość została przeniesiona na inne oprogramowanie CMS, czyli system zarządzania treścią. Wcześniejsze dostarczała prywatna firma, ta sama, która stworzyła strony Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Babicach, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie zastosowane oprogramowanie na trzebinia.pl to open source, czyli stale rozwijane, podążające za ciągle zmieniającymi się standardami a jednocześnie otwarte i darmowe. Dzięki tej operacji Urząd Miasta uniezależnia się od świadczenia usług wyłącznie przez jedną firmę, co może przynieść wymierne oszczędności finansowe w przyszłości.

Trzebinia.pl ma być również przyjazna osobom niedowidzącym. Każdy tekst na stronie można powiększyć jednym kliknięciem. A ponadto w najbliższym czasie zostanie wzbogacona o funkcje specjalnego kontrastu.

Za realizację odpowiedzialna jest firma 48 Media z Chrzanowa. By przenieść stronę dokonano operacji konwersji bazy danych a następnie każdą podstronę sprawdzono ręcznie. W sumie przeniesiono ponad 2500 artykułów, zdjęć i innych dotychczas obecnych funkcji. Całość kosztowała 12 tysięcy złotych brutto. W cenę wliczona jest także roczna gwarancja opieki nad stroną.

Widok nowej strony głównej www.trzebinia.pl

Informacja autopromocyjna.

Komentarze   
-5 #1 acta 2012-03-12 01:07
A gdzie się podziały komentarze spod tego tekstu????????? ?????
Cytować
-6 #2 mada 2012-03-19 14:32
Witam,
Jestem mieszkańcem jednej z ulic przylegających do ul. 24 Stycznia na Trzebionce.
Ulica ta była w zeszłym roku remontowana, został położony chodnik i nowa nawierzchnia, która jakościowo nie robi żadnego wrażania. Ale to można by było przeżyć, bolączką są wjazdy do przylegających ulic na których są krawężniki na pewno nie najazdowe tylko utrudniające płynne opuszczenie ul 24 Stycznia. Za każdym razem pokonując taki krawężnik cierpią zawieszenia naszych aut, grozi to także kolizją lub wypadkiem, bo aby wjechać w taką uliczkę to trzeba się zatrzymać, by delikatnie pokonać nieszczęsny krawężnik. Bardzo niebezpiecznie robi się wtedy gdy wjazd znajduje się przed zakrętem, bowiem pojazd jadący z przeciwka nie widzi wjeżdżającego i wtedy sytuacja staje się bardzo niebezpieczna.
Dobrze by było gdyby urzędnicy zainteresowali się tym problemem, bo pieniądze zostały wydane, ale chyba nie chodziło o to, by zwiększyć niebezpieczeńst wo na tej ulicy.
Z poważaniem,
mada
Cytować
-6 #3 Sabina 2019-12-03 11:45
Cześć wielkie dzięki za wpis !

Here is my blog; Igor Gut: http://parking-jasionka.pl/
Cytować
-5 #4 Yvette 2019-12-11 17:38
I enjoy the efforts you have put in this, thanks for
all the great posts.

Here is my blog post ελλαδα bactefort νεες τιμες: https://el.finnlore.de/detox/15/bactefort/
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.