Tegoroczną "Wigilię na trzebińskim rynku", która odbędzie się 17 grudnia, wsparła Rafineria Trzebinia. Spółka przekazała na organizację akcji 10 tysięcy złotych. Jest to darowizna przekazana w ramach wspierania idei społecznej odpowiedzialności biznesu i prowadzonej Polityki Dobroczynności. Pieniądze te mają pomóc w przygotowaniu posiłków wigilijnych dla ubogich, bezdomnych i samotnych.

Podczas wigilijnego wieczoru nie zabraknie występów artystycznych, wspólnego kolędowania oraz przemówienia burmistrza, Stanisława Szczurka. Dodatkowo dla mieszkańców organizowany jest eko-konkurs. Każdy kto w ten dzień przyniesie minimum dwa kilogramów makulatury otrzyma specjalny eko-talon z którym będzie mógł odebrać sadzonkę drzewka iglastego. Akcja ma szczytny cel. Drzewka rozdawane na rynku będą symbolem synergii ekologicznej aktywności mieszkańców miasta oraz Rafinerii Trzebinia. Ponadto pieniądze, uzyskane ze zbiórki makulatury trafią do budżetu jednej z lokalnych szkół podstawowych.

Komentarze   
0 #1 orzeu 2011-11-24 17:39
świetny pomysł z tymi drzewkami za makulaturę!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.