Pierwsza wigilia na nowym trzebińskim Rynku odbędzie się już w sobotę, 17 grudnia. "Wigilia dla mieszkańców Trzebini" połączona będzie ze świątecznym kiermaszem. Świąteczne gadżety można będzie kupić w chatach, stojących na rynku, Kiermasz potrwa do 23 grudnia. W pobliżu wieży multimedialnej będzie można zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową i otrzymać od trzebińskich harcerzy „Światełko Betlejemskie".

Obchody wigilijne rozpoczną się o godzinie 14.30. Na otwarcie wystąpi Miejska Orkiestra Dęta z Trzebini. Początek wigilii to godzina 15. W programie dzielenie się opłatkiem, degustacja potraw wigilijnych, a także występy dzieci i młodzieży z trzebińskich szkół. O 16 burmistrz Stanisław Szczurek złoży świąteczne życzenia mieszkańcom. Nastąpi też uroczyste oświetlenie choinki.
Nagrodzeni zostaną również laureaci konkursu na najpiękniejszą witrynę sklepową w mieście oraz najciekawszą kartkę świąteczną. Pokonkursową wystawę oglądać można będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Na zakończenie wieczoru o 16.30 ze świątecznym koncertem wystąpi także Krystyna Giżowska. Ta popularna w latach siedemdziesiątych piosenkarka, współpracująca między innymi z Ryszardem Poznakowskim znana jest z takich piosenek jak "Złote obrączki" czy "Przeżyłam z tobą tyle lat".

Wigilia na rynku to inicjatywa, która ma na celu wsparcie osób, które są samotne lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie na rynku pozwoli im poczuć bożonarodzeniowy klimat, spotkać się z innymi mieszkańcami i wspólnie świętować.

W akcję włączyły się także: Trzebińskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Trzebińska Unia Kobiet, Świetlica PLUS, Koła Gospodyń Wiejskich, restauratorzy, trzebińscy samorządowcy, bankierzy oraz wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Wydarzenie wsparli także lokalni przedsiębiorcy. Między innymi Rafineria Trzebinia przekazała 10 tysięcy złotych w ramach prowadzonej Polityki Dobroczynności. Te pieniądze umożliwią między innymi przygotowanie potraw wigilijnych dla osób potrzebujących.

Portal Chrzanowski 24 objął swoim patronatem to wydarzenie. Zapraszamy wszystkich trzebinian 17 grudnia o godzinie 14. na Rynek.

To tutaj już wkrótce trzebinianie spotkają się przy wspólnym stole wigilijnym

Komentarze   
0 #1 Jacek 2011-12-07 18:35
Nasz Pan kochany burmistrz zrobi nam wigilię w samochodach, zamierza wydać pozwolenie na parkowanie, jasne kupcy najważniejsi a klienci najlepiej to jak by do sklepu autem wjechali szok ..
Cytować
0 #2 Ewelina 2011-12-07 23:20
Mieszkancy są za całkowitym zakazem ruchu samochodowego w Rynku. Jeśli Pan Burmistrz ma watpliwości to niech zrobi referendum. Nie moze sie ugiąc przed kilkoma "kupcami:, którzy glośno szczekają, a od siebie nie dają nic. Sklepiki w Rynku to jakas kpina. Asortyment zerowy i zaszczute miny w wiekszości. NIE DLA RUCHU W RYNKU OD MIESZKAŃCÓW!!!! !!!!!!!
Cytować
0 #3 Margo 2011-12-08 00:44
Ewelino chyba Ty za głośno "SZCZEKASZ" bo nie masz pojęcia co się dzieje w Rynku. Odwal się od ludzi, którzy ciężko pracują aby coś osiągnąć, ale co Ty możesz o tym wiedzieć??????? ..............
Cytować
0 #4 antyburmistrz 2011-12-08 13:11
burmistrz musi odejść
Cytować
0 #5 Ewelina 2011-12-08 14:11
Margo-naucz sie czytac ze zrozumieniem. Bo cięzka praca i myslenie sie nie wykluczają. Ale jak widac sa wyjatki.
Cytować
0 #6 krystin 2011-12-12 14:25
BUKA dalej wisi
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.