Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie konflikt między burmistrzem a handlowcami z Rynku zostanie ostatecznie zażegnany. Po zakończeniu prac, związanych z modernizacją Rynku, organizacja ruchu została zmieniona. Kierowcy mogli zostawiać samochody tylko na 30 minut w pobliżu domu handlowego Orion. Nie trudno się domyślić, że mało kto tego przepisu przestrzegał. Burmistrz postanowił więc ukrócić samowolkę mieszkańców i wprowadził całkowity zakaz postoju. Parkować mogli jedynie dostawcy, po okazaniu legitymacji, również w określonym czasie. Kupcy z Rynku otwarcie protestowali. Złożyli nawet petycję w tej sprawie na ręce burmistrza i radnych. Władze pozostawały nieugięte.

Ostatnio coś w tej sprawie jednak drgnęło. Burmistrz Szczurek postanowił rozważyć kolejną zmianę przepisów, dotyczących ruchu na tym terenie. Podkreśla jednak, że na chwilę obecną nie może jeszcze nic konkretnego powiedzieć.
- Podjęliśmy działania dokumentacyjne w tej sprawie. Ustalamy wszystko z osobami zajmującymi się inżynierią ruchu - wyjaśnia burmistrz. Najprawdopodobniej to zwiastun dobrych wieści dla handlowców z Rynku.

Zwolennikiem przywrócenie możliwości parkowania w Rynku był od początku Jerzy Głogowski, radny Trzebini i przewodniczący rady osiedla Centrum.
- Funkcja handlowa była wpisana w cele rewitalizacji rynku, więc trzeba to umożliwić handlowcom - tłumaczy radny Głogowski. Dodaje też, że zakazu i tak nikt nie przestrzegał.
Czy nowe propozycje władzy usatysfakcjonują handlowców z Rynku? Tego nie wiadomo. Pewne jest, że burmistrz rozważa kompromisowe rozwiązanie tej sytuacji.

Komentarze   
0 #1 Jacek 2011-12-08 15:53
Mnie to już szlak trafia, żeby kilku kupców miało więcej do powiedzenia niż mieszkańcy? jaje..cie trafna decyzja Panie Szczurek. Brak słów.
Cytować
0 #2 Helena 2011-12-08 19:49
Panie Burmistrzu, to skandal. Jakim prawem kupcy w większości chyba nawet spoza gminy mają decydować jak ma wyglądać czy jaki ruch ma być w rynku.
To mieszkańcy powinni o tym decydować, a oni są przeciwni ruchowi w zdecydowanej większości.
Ten pana krok będzie gwoździem do pierwszej i ostatniej kadencji bo to my będziemy pana wybierać albo i nie a nie pojedynczy kupcy.
Cytować
0 #3 Wokulski 2011-12-08 21:52
Brak słów . Mieszkancy mówią Nie a kilku' malutkich Rzeckich' wywołuje zamęt zawracają głowę sprawą ,której efekt jest przesądezony. Rynek jest wszystkich mieszkanców i dlatego mówimy ----RYNEK W TRZEBINI BEZ MIEJSC PARKINGOWYCH DLA SAMOCHODÓW.
Cytować
0 #4 szóstka 2011-12-09 10:36
ZDECYDOWANE NIE DLA RUCHU W RYNKU.
REFERENDUM !!!!!!!!!!!!!
Cytować
0 #5 lukasz 2011-12-12 02:13
ja jestem za wprowadzeniem calkowitego zakazu parkowania w rynku w trzebini moga parkowac tylko samochody z towarem a nie zadne inne i jesli sie zdarzy komus zaparkowac to powinien dostac mandat 500zlotych
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.