Sześciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chrzanowskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wysoka średnia ocen premiowana była finansowo. Uczniowie otrzymali po 2,5 tysiąca złotych. Takie stypendium mógł dostać tylko jeden uczeń z danej szkoły, specjalnie uzdolniony w jednej dziedzinie.

Wśród wyróżnionych znalazł się Piotr Lizończyk (pierwszy od prawej) z I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Piotr jest laureatem wielu konkursów informatycznych. Zajął m.in. drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju informatycznym "Intersieć" był też dziesiąty w skali kraju w konkursie "T.I.K.?-TAK!", mającym na celu popularyzację wiedzy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej.
- Odkąd pamiętam w domu zawsze był komputer i zawsze mnie do niego ciągnęło - mówi laureat. Dodaje też, że w przyszłości zamierza studiować automatykę i robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Stypendia otrzymało również dwóch uczniów z Zespołu Szkół w Libiążu. Joanna Wielgus okazała się najlepsza w liceum. Drugie stypendium powędrowało do Stanisława Wełny (pierwszy od lewej), ucznia technikum górniczego. Stanisław, podobnie jak Piotr, chce studiować na AGH, tyle że kierunek związany z górnictwem. Mówi, że to jego pasja.- Pochodzę z rodziny o górniczych tradycjach. Mój pradziadek, dziadek i ojciec byli górnikami, więc ja zamierzam kontynuować tę tradycję - mówi Stanisław.

Lucyna Gut, nauczycielka z ZS w Libiążu dodaje też, że uczniowie libiąskiej szkoły zostali nagrodzeni także w konkursie "Bezpieczny skok z BHP do górnictwa". Organizatorzy (Wyższy Urząd Górniczy i Państwowa Inspekcja Pracy) dla laureatów drugiego miejsca ufundowali zestawy kina domowego i sprzęt audio. Wśród narodzonych znaleźli się Mateusz Chwała i Stanisław Wełna (konkurs wiedzy) oraz Paweł Szczerba i Łukasz Pająk (konkurs plastyczny).

Barbara Smółka (w środku) to stypendystka z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Uczennica może się pochwalić średnią 4,75. Małgorzata Klimczak, nauczycielka Basi podkreśla, że taka średnia w szkole, w której uczy się tak wielu przedmiotów zawodowych jest dużym osiągnięciem. Uczennica trzebińskiego ZSTU widzi swoją przyszłość w budownictwie.

Lauretką stypendium w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini została Justyna Pawlik (druga od prawej). Uczennica ZSECh poza średnią ocen 5,29 jest również laureatką konkursu statystycznego GUS. Dziewczyna uczy się w klasie ekonomicznej, lubi matematykę, a w przyszłości chce studiować rachunkowość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Stypendium MEN i Prezesa Rady Ministrów otrzymała również uczennica II LO im K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie, Dominika Kulczycka.Laureaci Stypendium Prezesa Rady MinistrówDodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.