Policjanci z Alwerni we współpracy z Powiatową Komendą Policji i prokuraturą zatrzymali sprawców włamań do kapliczek i kradzieży z nich figurek i obrazów.

Złodziejami okazali się 39 letni mieszkaniec Babic, 30 letni mieszkaniec Zagórza i 37 letni mieszkaniec Babic - poinformował asp. szt. Robert Matyasik z chrzanowskiej KPP.

Ciążą na nich zarzuty włamań i kradzieży figurek oraz obrazów z kapliczek z terenu Kwaczały, Płazy, Mętkowa, Wygiełzowa, Luszowic i innych okolicznych miejscowości. Do tego mogą dojść także inne, gdyż jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Jak ustalili policjanci sprawcy działali na terenie powiatu chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

- Punktem wyjścia dla prowadzących śledztwo było zatrzymanie w Babicach dwóch mężczyzn w sierpniu 2011 roku w związku z włamaniem dokonanym na terenie powiatu wadowickiego - przyznaje Robert Matyasik. Informuje, że w trakcie prowadzonych wtedy czynności wyszło na jaw, że zatrzymani mają na sumieniu inne włamania i kradzieże na terenie powiatu chrzanowskiego i w powiatach ościennych. W ten sposób policjanci ustalili, że zatrzymani brali udział w większej ilości kradzieży.

Dzięki prowadzonym działaniom policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia, wśród których znalazły się między innymi obrazy i figurki z kapliczek oraz inne przedmioty. Sprawcom za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie przestawia jedną z odzyskanych figurek.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.