Zgodnie z prawem kandydaci w wyborach parlamentarnych zobowiązani są do usunięcia swoich reklam.

Ustawa wyraźnie podaje, że plakaty wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej kandydujący zobowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.

Ten termin już dawno minął a plakaty jak były, tak nadal są. Część obszarpanych plakatów szpeci miasto, te które zostały zerwane poniewiera się pod tablicami ogłoszeniowymi. Oprócz plakatów zostały także wielkie tablice reklamowe na prywatnych budynkach.

Kiedy zostaną usunięte i przez kogo? Tutaj ustawa "Kodeks wyborczy" wyraźnie wskazuje jako osobę odpowiedzialną burmistrza lub wójta. Zgodnie z art. 110 tej ustawy kosztami czyszczenia miasta powinien dodatkowo obciążyć samych kandydatów.

Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej, pełniący funkcję rzecznika rządu, startujący z naszego okręgu od dawna bryluje w mediach ogólnopolskich. O "swoim" regionie wydaje się, że jednak zapomniał, poniżej jego wielka ekspozycja na ulicy Gancarskiej w Chrzanowie.

fot. Magdalena Łysek

Komentarze   
0 #1 cenzor 2011-11-22 23:30
ktos napisal ze zerznieto temat z gazety a wy usuneliscie ten komentarz,ojj nieladnie nieladnie
Cytować
0 #2 Behemot 2011-11-22 23:49
@cenzor
nie powtarzaj się, bo usunę też kolejne bzdurne wypociny.

I, o rany, spójrz - chrzanowski24 pisał o plakatach już w 2010 roku, zadziwiające, co?
http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-lokalne-dla-powiatu-chrzanowskiego/plakaty-wyborcze-nadal-zasmiecaja-miasta
Cytować
0 #3 pytanie 2011-11-23 08:31
wiec czemu kasujecie komentarze, to ma swiadczyc o czym?
Cytować
0 #4 Darek 2011-11-23 09:16
Kasowane są "trolowe" komentarze, to co.
Na ulicy Krótkiej w Chrzanowie też wisi jakiś plakat...
Cytować
0 #5 Mała Mi 2011-11-23 11:12
Bardzo dobrze, że się o tym pisze, bo nic mnie bardziej nie wkurza, jak te szpecące plakaty, które po poprzednich wyborach wisiały chyba do Wielkanocy i łopotały na wietrze niczym stare szmaty. Ale nasi włodarze nie obciążą partyjnych kolegów kosztami, bo się zapewne nie odważą. Pan niedo-rzecznik rządu też ma w nosie swoją okolicę, ale niech chociaż posprząta po sobie. Prośba do redakcji: może zajrzyjcie do naszego burmistrza i zapytajcie go, kiedy pogoni leniwych kandydatów? Tu niby rewitalizacja, odnawianie kamienic i ulic, a z drugiej strony makulatura na słupach, domach, latarniach, przęsłach mostu itp. Niechlujstwo!
Cytować
0 #6 libanczyk 2011-11-23 12:18
buachacha burmistrz pogoni swoich kolegow,juz to widze.
kazdy ktory wam tu nie klaska to troll?cos mijacie sie z prawda,dawniej bylo tu milo, wlasnie wrocilem z pracy zza wody i widze duzasta roznice, gdzie ci ludzie co pisali dawniej w blogach?cos zepsuliscie i jezycie sie na kazde slowo nie po waszej lini partyjnej
Cytować
0 #7 tomasz jeska 2011-11-23 12:27
libanczyk, przestań się żalić i odwiedzaj strony jedynie słuszne swojej własnej linii
Cytować
0 #9 dino 2011-11-24 00:44
Wpieprzyć dla partii porządne kary aby im uszy spadły. W innych miastach się dało bez kolesiostwa. W tym powiecie zawsze z wszystkim trudno.
Cytować
0 #10 Egzek 2011-11-24 08:41
libanczyk: na ul Krótkiej wisi jakiś SLD albo ktoś inny, więc to nie kolega burmistrza:D
dino: samemu ściągać takie plakaty i przykleić im na ich prywatne domy/drzwi
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.