Zima, a raczej jej brak na początku grudnia pozwolił starostwu zaoszczędzić znaczne środki. Mowa tu o kwocie prawie pół miliona złotych. Pieniądze te starostwo powiatowe postanowiło przeznaczyć na zakup nowoczesnej maszyny wielofunkcyjnej, czyli ciągnika.

Nie o byle jakim ciągniku tu mowa. Za zakupiony za 430 tysięcy złotych Powiatowy Zarząd Dróg początkiem lutego będzie dysponował nowoczesną maszyną wielofunkcyjną marki Lamborghini.

- Będzie on wyposażony w dodatkowe narzędzia, będzie miał doczepianą głowicę do pogłębiania rowów przydrożnych, cięcia krzaków, podkaszania trawy a także do zamiatania i czyszczenia dróg - wymienia funkcje Adam Potocki, starosta powiatu.

Pojazd ma się przyczynić do podniesienia standardu utrzymania dróg powiatowych. Dotychczas Powiatowy Zarząd Dróg dysponował ciągnikiem starszego typu. Obecne urządzenie - jak zapewnia starosta - ma być stale wykorzystywane, przez co przełoży się na widoczne efekty.

Wcześniej prace specjalistyczne były zlecane innym firmom. Adam Potocki liczy, że poprzez wykorzystanie własnej maszyny pieniądze na to przeznaczone pójdą na ciągłą pracę. Sam budżet PZD ze względu na inwestycję nie będzie natomiast większy. Zatrudnienie do obsługi ciągnika również nie wzrośnie, obecnie zatrudnieni mają wedle zapewnień po przejściu odpowiedniego szkolenia efektywniej wykorzystywać czas pracy.

Marka Lamborghini na świecie głównie znana jest z ekskluzywnych sportowych samochodów. Warto jednak zaznaczyć, że swoją historię firma rozpoczęła właśnie od produkcji ciągników rolniczych w 1947 roku. Samochody natomiast produkuje dopiero od 1963 roku.

Starosta powiatu chrzanowskiego, Adam Potocki prezentujący katalog z opisem możliwości nowo zakupionego pojazdu.

LamborghiniR6-150

Zdjęcie poglądowe przedstawia ciągnik marki Lamborghini.