Adam Potocki, póki co wicestarosta, zostanie w środę po południu wybrany na starostę powiatu chrzanowskiego. Jego kandydatura jest pewna od poniedziałku. Platforma Obywatelska i Wspólnota Samorządowa, reprezentowana na terenie powiatu przez Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Powiat Chrzanowski, podpisały umowę koalicyjną.

W imieniu Platformy parafował ją Tadeusz Arkit, przewodniczący Zarządu Powiatu Chrzanowskiego, a z ramienia Wspólnoty Samorządowej jej prezes Andrzej Uryga.

- Mamy większość głosów, to znaczy 15 na 25 w radzie powiatu - mówi Tadeusz Arkit. - Najlepszm kandydatem na starostę jest Adam Potocki i jego wybór przegłosujemy na najbliższej radzie .
Adam Potocki jest synem Ewy Potockiej, dyrektor szpitala powiatowego w Chrzanowie, a więc także jej przyszłym szefem. Nowy starosta tłumaczy jednak, że dyrekcja szpitala nie będzie mu podlegała bezpośrednio. Wszelkie decyzje o szpitalu kolegialnie podejmuje zarząd powiatu.

- Dotychczas także byłem członkiem zarządu i wstrzymywałem się od głosu, który dotyczył szpitala powiatowego. Tak też będzie teraz - zapewnia Adam Potocki. Jako starosta chce kontynuować politykę Janusza Szczęśniaka, obecnego starosty, który teraz będzie członkiem rady powiatu.

Zgodnie z umową koalicyjną, wicestarostą powiatu chrzanowskiego zostanie Maria Siuda, była wiceburmistrz Libiąża, członkini PO. W skład zarządu wejdą oprócz starosty i wicestarosty Leszek Kowalski, Edward Kopeć i Jan Pająk.

Koalicjanci chętnie w swoich szeregach widzieliby innych radnych.

- Jesteśmy otwarci na rzeczową współpracę wszystkich, którzy chcą zgodnej i partnerskiej pracy w oparciu o Strategię Rozwoju Powiatu Chrzanowskiego - zapewnia Tadeusz Arkit.

Źródło:

Tekst: Małgorzata Gleń
Fot. Chrzanowski24