Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (9 lipca) w Gromcu. Podczas kąpieli w stawie przy ulicy Czecha utonął mężczyzna. O godzinie 18:15 dyżurny operacyjny powiatu otrzymał zgłoszenie i natychmiast na miejsce wysłał zastęp Państwowej Straży Pożarnej z łodzią ratowniczą.

- Strażacy po dojeździe zwodowali łódź i udali się w miejsce prawdopodobnego utonięcia mężczyzny. Strażakom udało się odnaleźć poszkodowanego, którego ewakuowano na brzeg i natychmiast rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową - relacjonuje zdarzenie st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik PSP Chrzanów.

Reanimacja trwała do przybycia pogotowia ratunkowego. Strażacy razem z lekarzem prowadzili reanimację. Niestety nie udało się uratować mężczyzny. Okoliczności tej tragedii bada Policja oraz Prokurator.


Łódź policyjna podczas patrolu na zalewie Chechło.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.