Na stronie internetowej Urzędu Miasta Trzebinia pojawiło się oświadczenie w sprawie Klubu Płetwonurków Poseidon Team Poland. To ostatnio głośna sprawa, samo oświadczenie publikujemy w całości:


W związku z działaniami Klubu Płetwonurków Poseidon Team Poland szkalującymi dobre imię burmistrza Trzebini - Stanisława Szczurka oraz pracowników Urzędu Miasta w Trzebini podajemy do publicznej wiadomości przyczyny, jakie stały się podstawą do wezwania Klubu Płetwonurków Poseidon Team Poland do opuszczenia zajmowanych, gminnych nieruchomości na terenie akwenu „Balaton" w Trzebini.1.Stowarzyszenie Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland przez ponad dwa lata prowadziło działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym prawa o stowarzyszeniach - nie rejestrując w tym czasie w Krajowym Rejestrze Sądowym zmian związanych z przekształceniem Klubu Swobodnego Nurkowania „Skarbnik" na Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland.

2.Stowarzyszenie Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland bezprawnie, bez wiedzy i zgody gminy użyczyło użytkowaną gminną nieruchomość na terenie akwenu „Balaton" prezesowi Klubu Płetwonurków Poseidon Team Poland - Sebastianowi Matyjaśkiewiczowi na prowadzenie przez niego prywatnej działalności gospodarczej oraz na cele mieszkalne.

3.Stowarzyszenie Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland bez żadnego tytułu prawnego oraz bez wiedzy i zgody właściciela terenu zawładnęło nieruchomością użytkowaną na terenie akwenu „Balaton" przez Komendę Hufca ZHP w Trzebini i dokonało jej ogrodzenia.

4.Stowarzyszenie Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland bez wiedzy i zgody właściciela nieruchomości położonej na terenie akwenu „Balaton" oraz bez dopełnienia formalności administracyjnych dokonało nielegalnej rozbudowy znajdującego się tam budynku.

Biorąc pod uwagę wymienione nieprawidłowości, będące efektem działalności Stowarzyszenia Klub Płetwonurków Poseidon Team Poland oraz działając w interesie Gminy Trzebinia, burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek wezwał wymienione stowarzyszenie do opuszczenia gminnej nieruchomości na terenie akwenu „Balaton".

Pragniemy ponadto zaznaczyć, że burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek jest otwarty na współpracę z przestrzegającymi obowiązującego porządku prawnego osobami, stowarzyszeniami i innymi podmiotami zainteresowanymi działaniami na rzecz dalszego zagospodarowania akwenu „Balaton", w tym propagowania w tym miejscu rekreacji nurkowej i jednocześnie zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Oświadczenie pochodzi ze strony UM Trzebinia, www.trzebinia.pl


Komentarze   
0 #1 Barni 2011-07-09 04:06
Myślę że tą sprawę trzeba będzie zapamiętać do wyborów jak by się nie rozstrzygnęła. Burmistrz zachowuje się jak Pan i władca .....
Cytować
0 #2 ja 2011-07-09 05:21
Cały urząd miasta to jedno wielkie bagno. To ludzie, którym wydaje się, że mają władzę , ale oni są tylko pracownikami tzw urzędu miasta czyli po prostu są nikim. Siedzą na stołkach i pierdzą w nie, dzięki mieszkańcom miasta i gminy. Siedzą tacy np, nic nie warci naczelnicy na tych stanowiskach i nie wiedzą o co chodzi. Wiedzą tylko co i jak załatwić dla swojej rodzinki. Wiedzą to, co nie wiedzą zwykli śmiertelnicy. Zawsze są pierwszymi, czyli wiedzą jak się ustawić i wykorzystać każdą sytuację.
Cytować
0 #3 nick 2011-07-09 13:19
A ja był był bardziej ostrożny w wydawaniu wyroków. Arogancja i buta burmistrza Szczurka to jedno, a meritum sprawy, czyli zarzuty to coś zupełnie innego. Pyskówka nie pomoże rozwiązać problemu. Jak się miasto z posejdonem nie może się dogadać to zostaje sprawa sądowa. Wtedy zobaczymy kto miał rację
Cytować
0 #4 seR 2011-07-09 13:22
skoro działają bezprawnie to trzeba ich wywalić!
Cytować
0 #5 inynick 2011-07-09 13:55
zosytawiajac juz problem uk, um i burmistrza (tu juz wiele napisano), zastanawia mnie zachowanie nurkow. Przeciez sa tam nie od dzis nie od roku a dopiero teraz krzycza na nielegalne dzialania spolki um+uk na balatonie? Dopiero wtedy, gdy ktoś im foremki podebral jak stawiali babki z piasku? Wczesniej nie slyszalam aby ciezko zbierali podpisy pod tym, ze np. nie wolno sie kapac na balatonie, bo to wyrobisko, bo to, bo tamto i nie spelnia ilus tam wymogow koniecznych. Wczesniej nie razily ich chyba opaty latem na wstep? Wczesniej nie skladali doniesien, ze tyle i tyle osob sie tam utopilo, choc nie wolno plywac? Albo, ze sprzedawano tam piwo w tej legendarnej juz budce choc to zakazane na kapielskich?

Byc moze moje osady sa niewlasciwe i okoliczne urzedy, sanepidy, prokuratury, czy co tam jeszcze, pelne sa wszelakich pism pisanych przez lata przez nurkow, jak tam uk+um ustawicznie lamia prawo i zmuszaja ich do biernego przygladania sie temu, a im sie serce kraja. No jak tak to zwracam honor i staje za nim murem. Jezeli nie - sa wspoluczestnika mi w tych procederach, na ktore teraz rzekomo protestuja i zbieraja podpisy.

Jeszcze jeden chwyt nurkow ostatnio byl ponizej pasa, przynajmniej dla mnie - grozba, ze skoro jest zakaz nurkowania, to teraz sie ktos utopi, bo przeciez nie mozna nurkowac i ratowac. Nie od dzis pewnie wiadomo, ze ludzie sie topia, bo w poblizu ....nurkow nie ma... takie granie na emocjach i strachu to czystej masci demagogia rodem z rezimow totalitarnych. Nurkowie nie sa po to, aby kogos ratowac, to, ze raz im sie udalo to chwala, byli we wlasciwym miejscu i czasie (jak ja kiedys, choc lekarka nie jestem), ale to nie ich zadania. Ciekawe, czy rownie chetnie wezma odpowiedzialnos c za to, jak sie tam ktos jednak utopi, gdy oni po drugiej stronie brzegu beda sobie nurkowac bo jak czytam ich strone, widocznosc to 4m wiec pewnie uslysza, albo zobacza topiacego sie...

Zasadnosci tego co um i burmistrz zarzuca nurkom i vice versa nie chce mi sie roztrzasac - to zadanie dla innych, odpowiednich organow. Wyrazam tylko swoja opinie co mi sie nie podoba w dzialaniu nurkow, a z tego co widze po forach, ludzie slepo w nich wierza, chocby dla zasady, bo rzucili wyzwanie urzednikom, tym zawsze i wszedzie zlym. Przypomina to z gory osadzona juz walke dobra ze zlem.
Cytować
0 #6 Rudy 2011-07-09 14:11
Powiem tak. Z wieloma pomysłami UM się nie zgadzam, niektóre zwyczajnie mnie wkurzają (np płatny parking na Balatonie), lub drażnią (długi i dość dziwny remont centrum Trzebini) to tutaj, mimo sympatii do klubu nurków przyznaje 100% racji urzędowi. Czemu?
Po pierwsze - Klub działa nie do końca legalnie, co samo z siebie jest już pretekstem to wywalenia ich z tego miejsca.
Po drugie - urząd ma zająć się rewitalizacją Balatonu, a sama siedziba klubu jest w jednym z najlepiej zlokalizowanych miejsc na całym ośrodku. Gdyby jeszcze była to ich własność, ale nie jest, więc nie ma się co dziwić że UM chce postawić tam coś bardziej atrakcyjnego dla turystów.
Po trzecie - klub pewnie zostanie przeniesiony na jakiś dalszy zakątek Balatonu, nie będzie w tak dobrym miejscu, ale dalej z powodzeniem będą mogli działać. Tylko że oni się już trochę rozpieścili, myślą że mogą sobie zająć dobrze ulokowany budynek i w nim siedzieć tylko dlatego że są klubem płetwonurków i (moje ulubione polskie hasło) "im się należy".
Dla dobra samego Balatonu - lepiej żeby ich stamtąd wyrzucili i znaleźli dla nich jakieś ustronne miejsce trochę dalej, a w miejsce tego baraku można by postawić coś co przyciągałoby dużo więcej osób spoza gminy.

Dla tych którzy dalej nie kumają - wyobraźcie sobie, że na waszej działce macie dwa budynki. Jeden z tyłu i drugi z przodu przy ruchliwej ulicy(dużo pieszych). Ten z przodu był przez was nie używany, więc za darmo postanowiliście go udostępnić dajmy na to sprzedawcy skarpet - on sobie tam działa, cudów nie ma, ale działa i jest zadowolony, a wam narazie budynek nie jest do niczego potrzebny, więc sprzedawca nie przeszkadza.
W pewnym momencie macie przyrost gotówki i w głowie rodzi się pomysł - otworzyć restaurację, która byłaby idealną sprawą w budynku przy tej ulicy (dobra lokalizacja na taką inwestycje), dom z tyłu się na to nie nadaje, bo zwyczajnie go nie widać, ale to z przodu jest w idealnym miejscu. Niestety w tym momencie sprzedawca skarpet mówi - nie bo ja tu siedzę i wara od tego budynku. I mówi to mimo, że siedzi za DARMO na WASZEJ działce i w WASZYM budynku, gdzie teoretycznie macie prawo robić co chcecie. Pozwolilibyście mu tam siedzieć dalej, mając w perspektywie spore zyski z planowanej restauracji?
Ja bym takiego delikwenta wyrzucił na zbity pysk...
Cytować
0 #7 Ron 2011-07-09 14:56
Za czasów dobrego wujka mogli robić co chcieli, wujka nie ma to i dobre czasy i samowola się też skończyła.

Siedzibę stowarzyszenia mogą mieć nawet w Czeczeni - to jest bez różnicy, ale oni nie chcą tam zostawić stowarzyszenia tylko biznes który rozkręcają
Cytować
0 #8 Dariusz 2011-07-09 16:07
A wy nie widzicie ile zrobili dla balatonu ? Burmistrza "rewitalizacja" będzie polegać na spierdol*niu tego ośrodka rekreacyjnego.

Posejdon zniknie to i zniknią dobre działania. Ale burmistrz pewnie się temu przyglądał i stwierdził, że wystarczy z ich robotą i mogą sobie odejść. Dnoooo
Cytować
0 #9 Barni 2011-07-09 16:46
Rudy, Ty wierzysz w te bajki o rewitalizacji kąpieliska ?? :D:D:D:D:D Burmistrz zauważył że można sobie kasę zarobić, zapewne już ma kogoś komu chce to udostępnić za odpowiednią cenę i ..... A co do tego czy robią coś dla Balatonu to myślisz że urząd miasta wydaje jakiekolwiek pieniądze na wydobywanie z dna różnego rodzaju odpadów ??
Cytować
0 #10 arkac123 2011-07-09 18:37
Do Rudy:
- po pierwsze: klub działa jak najbardziej legalnie (nie zmienili nazwy w KRS (teraz już jest wszystko w porządku), co nie znaczy, że klubu nie ma prawa działać, ani przestał choć przez chwilę mieć osobowość prawną,
- po drugie - klub POSIADA prawo użytkowania - jest to ograniczone prawo własności, klub może wydzierżawiać teren, może prowadzić działalność gospodarczą na swoim terenie, nie może go jedynie sprzedać,
- po trzecie, najważniejsze - o co w tym wszystkim chodzi: Balaton nie jest ośrodkiem rekreacyjnym, jest nieczynnym wyrobiskiem górniczym, niebezpiecznym z uwagi na głębokość oraz osypujące się skały. Tak naprawdę, powinien być ogrodzony i zamknięty - podobnie zresztą jak pobliskie kamieniołomy Zakrzówek i Koparki.
ŻADEN trzeźwo myślący inwestor nie wyda dużych pieniędzy na zagospodarowani e Balatonu. Można natomiast praktycznie bez kosztów wydrukować na domowej drukarce bilety, i dzielić się zyskiem przez lata, co zresztą miało miejsce. Nurkowie zgłosili ten fakt w zeszłym roku, poprzedniemu burmistrzowi - w efekcie w roku 2010 NIE BYŁO opłat za wstęp na kamieniołom, a burmistrz Adamczyk pomagał w oczyszczaniu Balatonu.
Jednak przyszedł nowy burmistrz i rozwiązał sprawę po swojemu: wymyślił sobie, że jeśli wyrzuci nurków (prezes Posejdon Team to były śledczy, jeden z najlepszych w Polsce - co nie jest tutaj bez znaczenia), problem się rozwiąże. Przeliczył się.
Cytować
0 #11 orzeu 2011-07-09 21:40
@arkac123
a jakie znaczenie ma fakt, że prezes to były śledczy? I wg.kogo "jeden z najlepszych"? Coś więcej na ten temat? ;-)
Cytować
0 #12 Rudy 2011-07-09 23:35
Co do rewitalizacji to fakt - mogą dużo zepsuć, zwłaszcza patrząc na wiele poprzednich inwestycji (choć niektóre były w całkiem udane). Szczurek póki co jako tako stara się by coś się zmieniało na dobre (jak mu to wychodzi to ocenimy na koniec kadencji), więc ja dałbym mu szansę, zwłaszcza że plany tej rewitalizacji zapowiadają się naprawdę bardzo ciekawie.
Co do klubu to tak jak pisałem - nie mam nic do nich, mogę powiedzieć że odczuwam do nich pozytywne emocje, naprawdę doceniam to co robią, choć obiektywnie patrząc nie jest tego aż tak dużo jak niektórzy tutaj piszą (zwłaszcza patrząc na to ile lat tam siedzą i co do tej pory zrobili).
Niestety przepisy i umowy z Urzędem Miasta są moim zdaniem po stronie Szczurka, a nie nurków.
Druga sprawa - klub powinien zostać bo faktycznie wnosi dużo dla rozwoju Balatonu, po prostu jego siedziba powinna być przeniesiona kilkadziesiąt metrów dalej, w miejsce bardziej ustronne, a na miejsce klubu mogłoby powstać jakieś miejsce rozrywki, które na tym konkretnym obszarze przyniosłoby dużo większe zyski (kto chce ponurkować, to o klubie już wie, zanim zjawi się na miejscu).
A co do argumentu że to nie ośrodek rekreacyjny, to może i to racja, ale jakoś do tej pory klub nie marudził, że tak jest, bo fakt tej "rekreacyjności " mocno przyczynił się do jego rozwoju, więc dla mnie taki argument jest dość obłudny.
Jak dla mnie to klub zamiast marudzić i straszyć, powinien pogadać burmistrzem aby wybudowano im nową siedzibę w jakimś bardziej ustronnym miejscu - wtedy skorzystają wszyscy, UM będzie miał swój teren pod inwestycje, a nurkowie nowy budynek, a nie straszący ludzi kawałek betonu.
Cytować
0 #13 arkac123 2011-07-10 19:52
Rudy, Balaton to nieczynne wyrobisko górnicze. Nie można tam nic zbudować, nikt nie dostanie pozwolenia na budowę - wymagane są ekspertyzy górnicze, ekspertyzy dna, itp. Już poprzedni burmistrz wydał kilkaset tysięcy zł na projekt rewitalizacji, który wyrzucono do kosza, teraz następny burmistrz chce wydać NASZE pieniądze na kolejny utopijny projekt, który nigdy nie będzie zrealizowany, i burmistrz doskonale o tym wie. Jeszcze raz podkreślam, ten projekt to UTOPIA. Polecam podejście pod koronę Balatonu i zastanowienie się nad sensem założenia stoku narciarskiego. Może jeszcze lodowisko na środku Balatonu???

Co do rozwoju klubu poprzez "rekreacyjność" ośrodka. Teza dyskusyjna. Osobiście wolę nurkować na Zakrzówku czy Koparkach - to są akweny zamknięte, tylko dla nurków, z odpowiednią dla nas infrastrukturą wiaty, przebieralnie, pod wodą platformy i wraki), bez wędkarzy, zrzucająch nam głazy na głowy (bo i takie sytuacje się zdarzały) i bez skaczących ze ścianek. Tylko że na Balaton mam 5 minut drogi, i mogłam przyjechać tam razem z dziećmi - teraz jeździmy wszyscy gdzie indziej.

Jeszcze co do legalności działania, i prawa Stowarzyszenia do zajmowanego terenu - wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie, więc może poczekajmy z osądem.

Z tego co wiem, nikt nie zaproponował klubowi innego miejsca na siedzibę, wręcz przeciwnie - praktycznie w tym samym tygodniu nurkowie podpisali porozumienie o współpracy z Usługami Komunalnymi (m. in zgodnie z nim mieli przeprowadzać intra i pokazy nurkowania), oraz dostali pismo również z usług komunalnych, informujące ich o zakazie nurkowania na akwenie. Przecież to absurd.......
Cytować
0 #14 Rudy 2011-07-11 02:58
Do: arkac123
Wiem że to nieczynne wyrobisko i wiem że na bocznych ścianach raczej stoku narciarskiego nie postawią (to jest utopia:P), ale na płaskim terenie w środku jako tako kilka atrakcji postawić można, a klub nurków "niestety" zajmuje chyba najdogodniejsze z możliwych miejsc. Co do samej inwestycji to na 100% większość z założeń nie wyjdzie, ale jeśli choć 1/3 z tego stanie się faktem to można mówić o sukcesie. Byłem na Chorwacji - tam z takimi skałami i osuwiskami jakoś dali radę, więc myślę że i tutaj przy odpowiednich technikach spokojnie sobie z tym poradzą.
Co do nurkowania - nie nurkowałem (chciałbym kiedyś, ale kiepsko pływam:P), więc nie wiem jak to jest na balatonie, ale fakt że dużo ludzi robi tam "wiochę" jest znany i czasami samo nurkowanie może nie być najprzyjemniejs ze (a przecież być powinno). Ale jednak samo to, że dopuszczono ten akwen do użytku trochę klubowi pomogło i tutaj nie ma o czym mówić.
Co do legalności - to wpisy do ewidencji są argumentem trochę na siłę. Mnie obchodzi głównie samowolka budowlana: ogrodzenie terenu, bezprawne rozbudowanie budynku i (takie krążą ploty) zbudowanie sobie mieszkanka w budynku przez szefa klubu - to jest trochę przegięcie. Ja jak budowałem dom to o każdą pierdołę trzeba było zdobywać pozwolenie, a samowolka oznaczałaby zrównanie budynku z ziemią. Tutaj robi się co chcę i oficjalnie wypina się na władzę Trzebini - to jest trochę nie w porządku, zwłaszcza na terenie na którym teoretycznie nie wolno nic budować
Co do miejsca klubu - na pewno nic nie proponowano - ale pogadać z burmistrzem nie zaszkodzi, on raczej pujdzie w tej sytuacji na kompromis, bo sam dba o swoją reputację (jaki polityk nie:P) i chce wyjść na tego "dobrego". No ale fakt, jak nie dadzą budynku zastępczego to walczyć w sądzie - ale tutaj raczej nie wróżę im sukcesu...
Cytować
0 #15 Nowy Styl 2011-07-12 03:05
Trzebinia najbardziej atrakcyjną gminą w powiecie jest.
Nad Balatonem idei nowoczesne miasto dzieje się test.
Nowy burmistrz, siła wizji, ale tam prawda nie przemija.
Więcej pracy! Nie ten temat nie ten czas nie ta gmina.

Co w centrum, co atrakcyjne, co najlepsze - to dla biznesu.
Tylko tak kasa gminy i praca ludu wyjdzie z biednego kresu.
Zatem cofnąć się, w bok usunąć, aby w przepaść nie runąć.
Cytować
0 #16 bobi 2011-07-12 19:50
Sprawa jest prosta miejsce na Balatonie jest na prawdę dobre do prowadzenia działalności nurkowej inaczej mówiąc szkoleń. Klub sam w sobie przez wiele lat był pod różną postacią. Jednak nie chcąc być prorokiem Zostanie usunięty z tego miejsca nie za niedopełnienie czy też nielegalną rozbudowę bo to jest wykonane z drewna. Tylko i wyłącznie z powodów ekonomicznych. Po usunięciu Klubu to bardzo atrakcyjne miejsce zajmie nie kto inny tylko Piotr Wojtyś ze swoją oktopusowską ekipą. Po Prostu ma dojścia do władz gminnych bo pochodzi z myślachowic. Szkolenie nurkowe to bardzo dobre pieniądze i Piotr na Balatonie za niedługi czas się znajdzie. Teraz ma ku temu okazję bo rodzina Rejdychów Trzyma rękę na miejskich sporcie jak i rekreacji. A oni wszyscy są z Myślachowic. Mogę się nawet z każdym założyć o dolara że tak będzie. Całe to oświadczenie to zwykła ściema a wy prowadzicie tutaj jakąś polemikę.
Cytować
0 #17 Nowy Styl 2011-07-12 23:25
Hej! A kuku! Tam w rynku przybywa sztuki, koloru, kamienic i nowego bruku.
Nad trzema akwenami echo wizji szumi, że mieszkańcy będą z Trzebini dumni.
Nad Balatonem wiele jest chórków - będą wiosenne i jesienne zloty nurków?
Burmistrz nie potwierdza/nie zaprzecza, do nowoczesnej współpracy zachęca.
Cytować
0 #18 makara 2011-08-01 15:00
Zastanawiam się jakim trzeba być idiotą aby inwestować w coś co nie jest Moje? Przecież Pan Matyjaśkiewicz doskonale wiedział, że grunt i budynek nie jest jego a i tak go rozbudował! Teraz płacze, bo kasy mu nikt nie odda, dobudówkę rozbierze i co pustaki do domu bedzie zabierał? Może myślał, że skoro kiedys był policjantem to jest nietykalny i burmistrz może mu.... a on i tak dostanie umowę dzierżawy na czas chyba nieokreślony i bedzie kase robił na ludziach.
Bardzo dobrze, że ich wyrzucają, bo takich cwaniaków trzeba eliminować !!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.