W związku z budową obwodnicy północno-wschodniej i rozpoczynających się prac od strony ulicy Topolowej zorganizowany został objazd przez parking szpitala (o czym pisaliśmy we wcześniejszym artykule).

Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie autobusowej komunikacji miejskiej. ZKKM Chrzanów ogłosił, zmiany w organizacji ruchu dla następujących linii: 317, 325, 332, 342.

  • Linia 317 – kursy będą realizowane z pominięciem dojazdu do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Najbliższym przystankiem będzie przystanek zlokalizowany na ul. Szpitalnej przy „starym szpitalu”.
  • Linia 325 – kursy jadące z Libiąża do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie obsłużą tylko przystanek przy „starym szpitalu”
  • Linia 332 - kursy będą realizowane z pominięciem dojazdu do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Najbliższym przystankiem będzie przystanek zlokalizowany na ul. Szpitalnej przy „starym szpitalu”.
  • Linia 342 – ulega zmianie trasa przejazdu. Niniejsza linia będzie kursować do Bolęcina z pominięciem ul. Topolowej. Nowa trasa będzie realizowana ulicami: Szpitalną oraz Krakowską. W związku ze zmianą trasy nie będą obsługiwane takie przystanki jak: Topolowa, Chechło Kąpielisko, Piła Folwark, Piła Skrzyżowanie.

Bezpośredni dojazd do Szpitala Powiatowego będzie realizowany tylko dwiema liniami M-P oraz 331. Rozkład jazdy linii nie ulegnie zmianie.

Ponadto na linii 331 zostaje wprowadzony autobus o pojemności 50 miejsc. Wszystkie wprowadzone zmiany wynikają z odrębnych ustaleń związanych z organizacją ruchu w obrębie Szpitala Powiatowego.

W etapie tym przewidziano budowę odcinka nowej ulicy Topolowej na wysokości parkingu szpitala, wraz z budową ronda i włączenia ulicy Nowoprojektowanej, oraz 2 zjazdów do terenów przyległych.

Wjazd na parking szpitala od strony ulicy Szpitalnej realizowany będzie poprzez zainstalowaną sygnalizację świetlną wahadłową. Przystanki komunikacji zbiorowej przeniesione zostaną tymczasowo w okolice głównego wejścia do szpitala. Alternatywny dojazd do szpitala wyłącznie dla służb ratownictwa poprowadzony zostanie ulicą Cichą oraz terenem starego szpitala. Dojście pieszych do szpitala realizowane będzie poprzez tymczasowy chodnik zlokalizowany wzdłuż wjazdu do szpitala od strony ulicy Szpitalnej.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.