Autorem artykułu jest Marek Skok


Internet daje zupełnie nowe możliwości gromadzenia, wyszukiwania, ale też i publikowania informacji. Oczywiście większość użytkowników ogranicza się do poszukiwań różnych treści, jednakże pomiędzy wielkimi portalami wyrosły też w sieci strony, których celem jest publikowanie zwykłych ogłoszeń - analogicznych do tych prasowych.

Ogłoszenia w prasie
Ogłoszenia funkcjonują przede wszystkim w prasie codziennej - gazety są dużo starsze niż internet, stąd usługa jest już dobrze przygotowana i w zasadzie nic się tutaj nie zmienia.
Istotnym jest fakt, że za ogłoszenia w prasie w zasadzie zawsze się płaci - zależnie od ilości tekstu i formy ogłoszenia.
Trzeba też pamiętać, że gazety mają dość ograniczony zasięg - ogłoszenie mają szansę przeczytać tylko osoby, które kupią gazetę. Do tego forma polegająca na "upychaniu" maksymalnej ilości notek na pojedynczej stronie powoduje, że przeczyta je tylko ktoś aktywnie zainteresowany danym elementem.
Sprawdza się to względnie nieźle w przypadku np. poszukiwania pracy (z wyłączeniem zawodów z dziedzin IT!), ale gdybyś np. chciał sprzedać stary laptop lub wynająć mieszkanie... wtedy na pewno warto wypróbować ogłoszenia w internecie!

Portale ogłoszeniowe
W sieci funkcjonuje dziś dużo portali ogłoszeniowych - z najbardziej znanym allegro.pl na czele.
Jednakże nie zawsze chcemy coś sprzedać na aukcji internetowej, czasem po prostu chodzi tylko o umieszczenie krótkiej notki informacyjnej celem zainteresowania potencjalnych klientów ofertą. Portale ogłoszeniowe wychodzą tutaj z ciekawą ofertą - niektóre często oferują nawet zupełnie bezpłatne ogłoszenia dla najprostszych form (płatne są wtedy różne wyróżnienia i formy dodatkowej promocji).
Niezależnie jednak czy nasza forma reklamowa będzie płatna, czy też bezpłatna, interent daje nam tą przewagę, że notkę przeczytać może każdy zainteresowany oferowanym przez nas produktem. Jak wiadomo w sieci mamy niesamowicie rozwinięte możliwości wyszukiwawcze, stąd też dużo łatwiej niż w przypadku gazet znaleźć to czego szukamy.
Publikując ogłoszenie w sieci szybciej sprzedamy więc nasz laptop, ale też - dzięki daleko większym możliwościom formatowania i umieszczania dodatków (np. zdjęć) - łatwiej będzie nam znaleźć najemcę mieszkania.

Wygoda ponad wszystko
Komunikacja elektroniczna to także wygoda - w ciągu godziny z pomocą wyszukiwarki znajdziesz kilka portali ogłoszeniowych, gdzie umieścisz - często za darmo - informację, w ogóle nie ruszając się z domu!
Gazety też podążają tym tropem ułatwiając proces publikacji, ale z racji swej statycznej formy nigdy nie dorównają konkurentowi.

Porzuć więc gazety, ogłaszaj się w sieci! :)

 

---

Ogłoszenia budowlane - portal ogłoszeniowo - budowlany Twoje Inwestycje

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl