Autorem artykułu jest Szymon


Jeśli szukasz pracy na pewno zastanawiasz się, jak napisać naprawdę skuteczne CV. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób napisać CV, które trafi w gusta Twojego przyszłego pracodawcy i ostatecznie zaprowadzi Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną.

Na samym początku postawmy się na miejscu biznesmena, który przegląda dziesiątki różnych CV i zastanówmy się, które może mu przypaść do gustu.

Te standardowe CV, niczym nie wyróżniające się od reszty, czy te, które na pierwszy rzut oka zawiera charakterystyczny element? Oczywiście, że to drugie. Tak więc, zadbajmy o to aby nasze CV miało jakąś ciekawą czcionkę albo było wydrukowane na specjalnym papierze. Niby bardzo proste, ale jakże skuteczne …

Skoro juz zdobyliśmy uwagę naszego "rekrutatora", nie możemy zepsuć dobrego wrażenia … Wykazaliśmy się sporą kreatywnością - opłaciło się. Ale teraz przejdźmy ...

Do błędów! Czy to ortograficznych, czy stylistycznych. Na prawdę nie opłaca się ich "posiadać w CV". Wiadomo, jak każdy ganiony w szkole za ortografię Polak reaguję na błędy. Dlatego przed ostatecznym oddaniem CV warto jeszcze raz sprawdzić poprawność tekstu, czy to w Wordzie, czy dając innej osobie całość do przeczytania.

Nie możemy też zapomnieć o profesjonalnym zdjęciu Do CV nie może być załączona fotka z wakacji, spotkania towarzyskiego, czy imprezy. Zdjęcie powinno być takie, jak na legitymacji czy dowodzie osobistym.

Przejdźmy do ostatniej kwestii.

Musimy też zadbać, o to, aby nasze CV nie było zbyt długie. Po prostu nie powinno zawierać szczegółów, które nie są związane z konkretną pracą i w niczym nie poprawiają Twojego wizerunku na stanowisku, o które się ubiegasz.

Mam nadzieję, że te kilka porad pomorze Ci w zdobyciu wymarzonej pracy.

 

 

---

Więcej artykułów znajduje się na stronie: http://opracy.com/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl