Dzisiaj około godziny 7:40 rano w okolicach dworca PKP w Trzebini została zaatakowana dorosła kobieta przez nieznanego mężczyznę. W momencie przejścia przez kładkę nad torami poczuła silne szarpnięcie za barki, napastnik zaatakował od tyłu próbując ją przewrócić na ziemię co mu się powiodło dopiero po kilku minutach szarpaniny, gdyż pokrzywdzona dość skutecznie się broniła. Krzyczała, wzywała pomocy lecz bezskutecznie, gdyż w tym rejonie nie było nikogo kto mógłby jej udzielić. Następnie napastnik próbował odciągnąć kobietę od terenu dworca, był bardzo agresywny. Napastnik osiągnął cel - wyrwał torebkę w której znajdowały się dokumenty oraz pieniądze następnie zbiegł w kierunku klasztoru. Pokrzywdzona niezwłocznie powiadomiła policję, która na miejscu zjawiła się błyskawicznie i podjęła czynności mające na celu ustalenie sprawcy.

Sprawca nieopodal porzucił torebkę wraz z dokumentami lecz bez pieniędzy.

Rysopis sprawcy:
Mężczyzna, wzrost ok 180cm, krępej budowy ciała, ubrany w szaro niebieską bluzę typu "polar" z dużym kapturem, ciemne spodnie. Cechą charakterystyczną w trakcie napadu było to, że napastnik nie wymówił ani jednego słowa co może sugerować, że może mieć problemy z dykcją, mową - jest to znak charakterystyczny mogący pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z policją.

Ustalono również, że wcześniej, około godziny 6:00 tego samego dnia w rejonie ulicy Kopalnianej w Trzebini miał również miejsce napad na kobietę o podobnym przebiegu.

fot. UM Trzebinia, Kładka nad torami.