Od kilku dni chrzanowski market Tesco wprowadził bezprecedensowe rozwiązanie. W godzinach nocnych można skorzystać z kasy samoobsługowej! Takie kasy działają podobnie do kas obsługiwanych przez kasjerów.

W oficjalnym komunikacie prasowym czytamy:

Rozwiązanie proponowane przez Tesco ma zapewnić klientom szybkość i wygodę podczas robienia zakupów. Obsługa kasy za pomocą dotykowego ekranu jest bardzo łatwa. Wszystkim etapom liczenia i płacenia za zakupy towarzyszą komunikaty wyświetlane na ekranie oraz komunikaty głosowe. Przy stanowiskach kasowych zawsze obecny jest pracownik Tesco, by w razie potrzeby, pomagać klientom czy udzielać wskazówek tym, dla których kasa samoobsługowa jest nowością. Do obowiązków asystenta należeć będzie także kontrola pełnoletniości klientów, którzy kupują alkohol lub wyroby tytoniowe.

Czy innowacyjne rozwiązania, funkcjonujące przecież na Zachodzie od wielu lat, a wprowadzone przez sieć Tesco we wrześniu tego roku, ułatwi klientom korzystanie z marketu? Czas pokaże.

Komentarze   
0 #1 Behemot 2011-11-23 22:05
Warto pamietać o tym, jaki jest prawdziwy cel wprowadzenia tych kas: redukcja zatrudnienia. U mnie np. jeden pracownik marketu "nadzoruje" sześć kas. Do tej pory było to sześć kasjerek...
Kasy te wcale nie są "szybsze"- kasjerki maja wprawę, czego nie można powiedzieć o klientach.
Cytować
0 #2 frank79 2011-11-23 23:40
niedługo jeszcze sami będziemy układać towar na półkach..
Cytować
0 #3 dino 2011-11-24 00:41
Behemot ma rację. Dokładnie o to tutaj chodzi.
Cytować
0 #4 Egzek 2011-11-24 08:31
"Babka kurde szybciej kasuj!" - woła klient z końca kolejki do "automatycznego " kasownika.
Pozdrawiam Behemot, wiem o co chodzi ;-)- dobrze, że nie kupuję w TESCO :-)
Cytować
0 #5 kamillek1 2011-11-24 13:08
To się sprawdza, ale tylko wtedy gdy mamy do kupienia do 5 rzeczy.
Cytować
0 #6 Logster 2011-11-24 22:10
Dokładnie, ilekroć zwolni to obsługe klientów nie każdy będzie sobie z tym dobrze radził. Nie pozwólmy na redukcje zatrudnienia. Zbojkotujmy ten pomysl korzystanie z tych kas jest naprawdę uciązliwe. Przekonałem się o tym w dużych miastach ludzie zawsze do nich biegną bo chcą sami kasować. Lepsza zwykła pani kasjerka niż bezduszna maszyna. Czasem się uśmiechnie, zażartuje i od razu stanie w kolejce nie jest takie nudne ;-)
Cytować
0 #7 Joe 2011-11-24 22:57
Fajna rzecz :-)Można wybrać kasjerkę, ale jako alternatywa jest ok. Na początku faktycznie sporo ludzi do nich idzie bo to nowość i cackają się z kasowaniem, ale z czasem myślę, że pójdzie to lepiej.
Cytować
0 #8 Logster 2011-11-25 01:27
Joe wierz mi nie pójdzie albo coś z kasą albo z ludźmi, zawsze kolejka jest najdłuższa i spędza się tam najwięcej czasu. Chcesz sprawdzić ? wybierz się do jakieś hipermarketu w Krakowie, tam w prawie każdym to jest i zawsze największa kolejka i Panie "pomagające" klientom w kasach bezobsługowych ;-)
Cytować
0 #9 zadowolony 2011-11-25 02:12
Hura. Ale ja nie mogę się już doczekać samoobsługowego paleciaka.
Cytować
0 #10 Mateusz 2011-11-26 01:06
Z takiej kasy korzystam już od jakiegoś czasu w Auchan więc nie bardzo rozumiem sformułowanie "Tesco wprowadził bezprecedensowe rozwiązanie."

Co do redukcji zatrudnienia, to owszem z jednej strony się z tym zgodzę, ale z drugiej nie do końca. Wiele razy byłem w Tesco, duża kolejka do kas, wózki wypchane towarem i są otworzone tylko trzy kasy. Akurat jak mam pozytywne doświadczenia z tego typu kasami, bo przeważnie do normalnych kas są duże kolejki, a do tych ludzie się boją podejść i stoi przy nich po jednej osobie. Faktem jest, że kasowanie idzie wolniej i nie chodzi tu tylko o wprawę przy kasowaniu, ale o to, że należy pojedynczo wyjmować towar z siatki, a następnie włożyć do drugiej i waga to musi "zaksięgować".
Cytować
0 #11 Behemot 2011-11-26 01:51
Waga niczego nie "księguje". Waga w miejscu, gdzie odkładasz towar, służy wyłącznie do sprawdzenia, czy cały przekładany tam towar został przez ciebie zeskanowany. Nie powoduje to też żadnego większego opóźnienia.
Gdyby zaś nie chodziło o zmniejszenie zatrudnienia to zamiast za ciężkie pieniądze instalować kasy samoobsługowe, możnaby obsadzić kasjerkami pozostałe kasy, nieprawdaż?
Cytować
0 #12 ktoś 2011-11-26 02:50
Prawda jest taka, że do rozwiązanie jest do d... W przyszłości będzie to lepsze, bo dzięki czipom RFID na produktach wystarczy przejechać wózkiem przez bramkę i automatycznie wszystkie produkty zostaną skasowane, łącznie z automatycznym pobraniem pieniędzy z karty bezprzewodowej lub przez telefon komórkowy.
Cytować
0 #13 Ola: 2011-11-26 06:34
A może będziemy wchodzić za ladę i mięsko sobie rąbać? Takie kasy są po to by pacodawca zwalniał ludzi nie dajmy Mu tej satysfakcji, i nie podchodżmy do tych kas wogóle!
Cytować
0 #14 ktoś 2011-11-26 21:09
Świetny pomysł, w ogóle zatrzymajmy postęp techniki żeby nie zwalniać ludzi!! Co za podejście, chyba wszyscy powinniśmy nadal być rolnikami żeby przypadkiem ktoś się nie zajął czym innym! Przecież tak to lubimy.

Mniej pracy na kasie w hipermarkecie = więcej pożytecznej pracy, mniej frustracji.
Cytować
0 #15 ktoś 2011-11-26 21:10
Ola, jak chcesz tak zbawiać rynek pracy to nie pomyślałaś, żeby w ogóle nie kupować w hipermarketach, he?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.