Stolica powiatu chrzanowskiego wreszcie doczekała się pierwszego Orlika. Kompleks nowoczesnych boisk wybudowany został przy ulicy Zielonej. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się we wtorek, 29 listopada o godzinie 15.

Z tej okazji chrzanowscy włodarze przygotowali dla mieszkańców nie lada niespodziankę. Będzie to mecz piłki nożnej. Na jednym boisku naprzeciw siebie staną dwie, specjalnie stworzone na tę okoliczność, drużyny futbolowe. Na murawie stanie Reprezentacja Samorządu Gminy Chrzanów. Samorządowcy zmierzą się z Reprezentantami Policji.
- Mamy już prawie w pełni skompletowany skład drużyny "niebieskich" - cieszy się Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji. W niecodziennej roli zobaczymy między innymi komendanta Tomasza Zająca, Jarosława Kłeczka, Grzegorza Glenia czy Krzysztofa Nowakowskiego. Nie zabraknie oczywiście i samego Matyasika.

Samorządowcy nie są tak zmobilizowani i jeszcze nie wybrali ostatecznego składu. Wiadomo już na pewno, że wystąpi wiceburmistrz, Robert Maciaszek, który był inicjatorem tego meczu. Bez wątpienia podporą drużyny będzie przewodniczący rady miejskiej, Krzysztof Zubik, który przecież od lat związany jest zawodowo ze sportem. W barwach samorządowych wystąpi także Kazimierz Socha, kierownik działu sportu i rekreacji chrzanowskiego Domu Kultury.

Równocześnie na drugim boisku coś dla nieco młodszych amatorów futbolu. Naprzeciw siebie staną reprezentanci Akademii Piłkarskiej MOKSiR Chrzanów (rocznik '89) i Reprezentacja Chrzanowskiej Ligii Futsalu (także rocznik'89).

Jak zawsze podczas takich imprez głównym celem nie będzie zwycięstwo którejś z drużyn.
- Chodzi o to, by Orlik stanął na wysokości zadania - przekonuje burmistrz Maciaszek.
Rywalizacja i dobra zabawa - to dwie rzeczy, które na pewno towarzyszyć będą wydarzeniu. Oby tylko pogoda dopisała i piłkarze nie musieli biegać po białym, a nie zielonym, boisku.


Podczas obchodów dni miasta libąscy samorządowcy zmierzyli się z księżmi i ponieśli dotkliwą porażkę przegrywając 0:7. Nie pomogło nawet optymistyczne nastawienie burmistrza Jacka Latki.