Pod hasłem "Las dla ludzi" odbyła się impreza Nordic Walking w Puszczy Dulowskiej organizowana przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa.

62 osoby przeszły wspólnie wyznaczony odcinek. Uczestnicy mieli również możliwość rywalizacji między sobą. W tym celu podzieleni zostali na sekcję rekreacyjną i sportową.

W "wyścigu" 5 mężczyzn zmierzyło się z dystansem 12 kilometrów i aż 12 kobiet z dystansem 10 kilometrów. Pozostała grupa rekreacyjnie przeszła 7 kilometrów przyglądając się rywalizacji oraz dopingując.

Zwycięzcą najdłuższego dystansu został Bohdan Piętka. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć postawę fair play, jaką wykazali się Zenon Przybył i Maciej Pulnar, którzy wspólnie przekroczyli linię mety jako pierwsi. Oddali zwycięstwo doceniając jednocześnie zaangażowanie w wyścig.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Jolanta Niedzielczyk. Drugie i trzecie miejsce przypadło Danucie Bednarczyik i Barbarze Trębacz.

Na zakończenie imprezy w Wiejskim Domu Kultury w Młoszowej oprócz poczęstunku dla wszystkich, przeprowadzone zostały konkursy i losowanie nagród, upominków. Chętni mogli zbadać poziom cukru i tkanki tłuszczowej.

Najliczniejsza, 17 osobowa grupa reprezentująca Uniwesytet Trzeciego Wieku otrzymała dodatkową nagrodę.

Imprezą wpisaliśmy się w Międzynarodowy Rok Lasu - mówi Andrzej Pypno, główny organizator i prezes klubu PUKS Młoszowa. Ta międzynarodowa akcja ma na celu podniesienie świadomości na temat ochrony, zrównoważonego zarządzania i rozwoju wszystkich rodzajów lasów. Andrzej Pypno podkreślał również pomoc Nadleśnictwa Chrzanów w organizacji imprezy.

Nordic Walking jest dyscypliną, którą może uprawiać każdy. Udowodnili to uczestnicy licznie biorąc udział. Na trasie można było spotkać zarówno najmłodszych jak i najstarszych, całe rodziny, co ważne z uśmiechem na twarzy pokonujące wyznaczony dystans.

Grupa Nordic Walking, która powstała w ramach klubu PUKS Młoszowa stale się rozwija. Spotkania i wspólne spacery organizowane są cyklicznie. Informacje o nich publikowane są z wyprzedzeniem w portalu Chrzanowski24.pl

Pełna galeria z imprezy dostępna jest tutaj (zdjęcia Urszula)

Puchary: Adama Potockiego (starosty chrzanowskiego) dla najliczniejszej grupy, Andrzeja Pypno (prezesa PUKS Młoszowa) dla zwyciężczyni wśród kobiet, Stanisława Szczurka (burmistrza Trzebini) dla zwycięzcy wśród mężczyzn.

Portal Chrzanowski24.pl sprawował nad imprezą patronat medialny.

Pełna galeria z imprezy dostępna jest tutaj (zdjęcia Urszula)