Zlot młodzieży ziemi chrzanowskiej odbędzie się 7 października. Uczestnicy zlotu będą mieli do wyboru jedną z czterech tras. Trasy prowadzą głównie szklakami, z których każdy ma inny stopień trudności i punktowania. Młodzież będzie otrzymywać też punkty za wykonywanie zadań konkursowych.

- Przygotowaliśmy konkurs wiedzy o powiecie chrzanowskim oraz udzielania pierwszej pomocy – mówi Agnieszka Niemiec-Kłaput z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.

Meta zlotu będzie na terenie Środowiskowej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Fundacji Viribus Unitis w Babicach. Start zlokalizowany będzie zależenie od wybranej trasy w Chrzanowie, Alwerni, Zagórzy lub Trzebini.

- Celem zlotu jest wpajanie zasad ochrony środowiska, poznawanie regionu, popularyzacja turystyki i promocja powiatu – wymienia Agnieszka Niemiec-Kłaput. W zlocie weźmie udział około 100 osób podzielonych na 10-15 osobowe drużyny – dodaje.

Szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz ośrodki kultury do 29 września mogą jeszcze zgłaszać swoje drużyny.

Regulamin zlotu.

Organizatorem zlotu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, współorganizatorem jest Środowiskowa Świetlica Profilaktyczno-Wychowawczej Fundacji Viribus Unitis w Babicach.


Zwycięscy ubiegłorocznej edycji.
fot. PMDK w Trzebini