Trwa remont pomieszczeń Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Domu Ludowym w Wygiełzowie. Prace zakończą się w marcu lub początkiem kwietnia. Jednocześnie powiatowi urzędnicy przygotowują stronę internetową będącą bazą informacyjną dla przyjezdnych i miejscowych.- Udało się zgromadzić adresy i numery telefonów miejsc noclegowych i restauracji w powiecie chrzanowskim. Zebraliśmy także informacje o najciekawszych wydarzeniach, o produktach regionalnych, kulturze i lokalnej tradycji oraz wierzeniach i legendach – podkreśla Szymon Bartosik, podinspektor wydziału promocji.
- Fakt, że nie jesteśmy zagłębiem turystycznym nie przeszkadza w tym, by przygotować profesjonalną ofertę dla odwiedzających nasz powiat – mówi Adam Potocki. Wicestarosta podkreśla również, że przekaz informacji będzie nowatorski i pożyteczny nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego.
Internauta dowie się, ile jest wolnych pokoi w hotelu, czy do restauracji można przyprowadzić czworonoga, czy możemy zapłacić kartą, jaką kuchnię serwuje lokal.

Powiat chrzanowski przystąpił również do Małopolskiej Organizacji Turystycznej będącej koordynatorem działań z zakresu rozwoju turystyki w Małopolsce.

Więcej informacji na temat powstającego centrum informacji

Źródło: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, www.powiat-chrzanowski.pl (Klaudia Remsak)