Powiat chrzanowski odwiedza tylko garstka turystów. Ci zaś, którzy już się tu zapuszczają, narzekają na słabą bazę noclegową i gastronomiczną. Statystyki opracowane przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej nie pozostawiają złudzeń.

Wynika z nich, że od kwietnia do września Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło zaledwie 404 osoby.

"Gazeta Krakowska" postanowiła sprawdzić, dlaczego turyści nie zaglądają do Chrzanowa. Zadzwoniliśmy do dwudziestu przypadkowych abonentów z książki telefonicznej. Tylko trzech przyznało, że zwiedziło kiedyś Chrzanów lub okolice. Ani jeden z pytanych nie zatrzymał się jednak tutaj na noc.

- W ubiegłym roku przyjechałam z rodziną na zlot wiedźm i czarownic na zamek w Lipowcu - przyznaje Katarzyna Wąsik z Krakowa. Dodaje, że impreza była przednia. - Córka wzięła udział w konkursie na najdłuższe włosy wśród czarownic. Była zachwycona bo zajęła trzecie miejsce - wspomina. Dorzuca jeszcze, że przy okazji zwiedziła pobliski skansen w Wygiełzowie.

- Miejsce bardzo urokliwe, ale drogie. Pobliska karczma serwuje dania droższe niż w stolicy Małopolski - poskreśla mieszkanka Krakowa. Według niej brakuje konkurencji gastronomicznej.

Szymon Bartosik z Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej twierdzi, że większość osób, które zawitały od kwietnia do centrum, to tak zwani turyści tranzytowi, dla których Chrzanów jest jedynie punktem na trasie wiodącej gdzie indziej. Ale jeśli nawet chcą się tu zatrzymać, napotykają problemy.

- Wraz z koleżanką zatrzymałyśmy się w Chrzanowie w drodze do obozu w Oświęcimiu - wspomina pani Monika z Zakopanego. - Koniecznie chciałyśmy zobaczyć klasztor ojców Bernardynów na wzgórzu w Alwerni.

Nie znalazły pensjonatu, więc w końcu taksówką pognały do Oświęcimia.

Pracownicy Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej obsłużyli od kwietnia raptem 404 osoby.

Źródło:

tekst: Magdalena Balicka
fot.Magdalena Balicka

Komentarze   
0 #1 caban 2010-11-05 13:21
Bo w Chrzanowie zlikwidowano ostatni Hotel, zaś promovja miejsc ciekawych i godnych zobaczenia w naszym powiecie leży i kwiczy a ktoś przecież kasę za swoje nierubstwo bierze! :sad:mało tego te fajne miejsca są strasznie zaniedbywane więc z czym do gościa?! :sad:
Cytować
0 #2 krism 2010-11-05 13:22
zaś panowie na zdjęciu ryje uśmiechają jak by otrzymali informację że dostają wypowiedzenie za swoje osiągnięcia to by im nie było do śmiechu a tak ciepła posadka - niezła kasa do kieszeni i uśmiechamy się nadal do foto
ahhhhh nie ma to jak życie urzędasa
ps jakie ci dwaj mają kwalifikacje i staż pracy?
Cytować
0 #3 Gregory House 2010-11-05 13:25
NO to się chłopy nie napracowały :D6 miesięcy, czyli 26 tygodni, okres turystyczny czyli zapracowani po pachy pracują od poniedziałku do soboty po 6 h na dobę w niedziele po 4, daje nam to łącznie 1040 godzin. I teraz najlepsze :D1040/404 :Ddaje nam to 1 (słownie jednego) turystę na 2,5 godziny harówy :DMoje pytanie brzmi czy utrzymywanie czegoś takiego ma sens ?
Cytować
0 #4 tomasz jeska 2010-11-05 13:30 Cytować
0 #5 krism 2010-11-05 13:36
na forum trzeba się rejstrować :cry:

@ drHouse - szkoda że nie mają te wesołe chłopaki i cała reszta tego wydziału powiatowego i jak mniewam miasto ma osobnych urzedasów - szkoda że nie płacom im OD TURYSTY - wtedy resztę kasy przeznaczono by na prawdziwą promocję a nie fikcyjne etaty nierobów!!! :sad::sad::sad:
Cytować
0 #6 Gregory House 2010-11-05 13:48
Należałoby jeszcze zauważyć, że na wycieczki chętniej wybieramy się w grupie niż w pojedynkę, z tego wynika, że było sporo dni kiedy całą dniówkę można było śmiało dłubać w nosie.
Cytować
0 #7 Demo 2010-11-05 14:06
W Trzebini kandyduje na radnego jakiś Szymon Bartosik - czyżby to ten kandydat.
Cytować
0 #8 rudy 2010-11-05 14:46
Demo: Tak to ten kandydat:P A co do jego kwalifikacji, to są zaiste przeogromne, były nauczyciel WF, a teraz wspaniały urzędnik w jakże obleganym przez petentów i prężnie działającym Centrum Informacji Turystycznej. A co do samych atrakcji w powiecie: jak dalej będzie taki "syf" jak jest, to nie ma się co dziwić, że nikt nie chce tutaj przyjeżdżać. Ośrodki takie jak Balaton, czy Chechło, bardziej straszą niż zachęcają do wypoczynku, baza hotelowa jest dość marna, a jak znajdzie się już coś ciekawego, to ceny są takie, że Hiltony wymiękają. Ogólnie to wszystko jest ultra zaniedbane, a jak już coś przedstawia jakiś poziom, to jest dużo droższe niż być powinno...
Cytować
0 #9 Behemot 2010-11-05 14:49
Hahaha, spodobało sie na samorządowej posadce i chce się więcej.
Jak czytam o tym, co się dzieje w tym powiecie to czuję sie jakbym czytam tanią literaturę political fiction ;-)
Cytować
0 #10 pkw 2010-11-05 14:52
@Behemot to może napiszesz książkę ze swojej perespektywy - myślę że znajdą się rzesze chętnych do lektury, ja będę pierwszy - zawsze ktoś z zewnątrz widzi to inaczej bo my już przyzwyczajeni to tej monotoni szarego powiatu ;-)
Cytować
0 #11 *** 2010-11-05 15:27
Chłopcy zawsze na kryzys mogą zwalić winę :Dproponuję zamknięcie na cztery spusty obecnych wydziałów promocji czy turystki jak zwał tak zwał i zrobić coś nowego coś co będzie podlegało rzetelnej ocenie i na tej podstawie będzie opłacane z naszych pieniąszków.
Cytować
0 #12 Behemot 2010-11-05 16:04
@pkw
chyba nic z tego, bo gdy widzę jak zgraja cwaniaków doi nieświadomych mieszkańców powiatu, to podnosi mi się ciśnienie. W trakcie pisania o tym jeszcze by mi jakaś żyłka pękła :D
Cytować
0 #13 al. 2012-04-30 14:11
chętnie przyjechałabym na weekend Dni Chrzanowa .. ale skoro nie ma żadnego hotelu lub pensjonatu ... to chyba zrezygnuje... szkooooda ... bardzo szkoda ..... bo Ray Wilson i Akurat bardzo kuszą ..
Cytować
0 #14 Sepel 2012-04-30 14:20
Jak to nie ma? 3 gwiazdkowy Hotel Platan w Rynku, hotek Sokol Moksiru, hotel Bed&Breakfast przy ul.Slaskiej
Cytować
0 #15 Mason 2014-07-01 19:37
belgesel için kusursuz bir çözüm olmuş bu sunum !


my weblog; Speed Of Life: http://Iyiseyirler.co/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.2.1
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.